Եկեղեցին եղել է, կա ու կլինի՝ ի հեճուկս դիվահարված փորապաշտների. Տեր Ահարոն
Թրքաքարոզ հանրային հեռուստաընկերությունը, որ գոյատեւում է հայ մարդու տրված հարկերի շնորհիվ, փոխարեն հայի ու հայկականության, մեր քրիստոնեական արժեհամակարգի, հային հայ պահած Մայր Եկեղեցու պատմականության ու հոգերփրկչական առաքելության մասին խոսի, քարոզի, զբաղված է դահճին պուպուշ ներկայացնելով, իսկ Քրիստոսահիմն Եկեղեցուն վարկաբեկելով, այս մասին հայտարարել է Գորիսի տարածաշրջանի հոգևոր հովիվ Տեր Ահարոն քահանա Մելքումյանը։
Տեր Հոր խոսքով՝ նման բան միայն հայի թշնամին կաներ։
««Հանրային» կոչվածը միացել է համաքրիստոնեական, հակաեկեղեցական արշավին՝ հակառակ իր հանրային լինելու, հանրային շահը ներկայացնելու առաքելությանը։
Վեհափառ Հայրապետի և հոգևոր դասի՝  Ծիծեռնակաբերդ այցելությունը եւ սրբադասված նահատակների բարեխոսական կարգը եթեր չհեռարձակելը արտացոլանքն է այդ հեռուստաընկերության ապազգային, հակահայ, հակաքրիստոնեական գործունեության։
Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին եղել է, կա ու կլինի մինչև Քրիստոսի երկրորդ գալուստը՝  ի հեճուկս դիվահարված փորապաշտների։
Գենապիղծ ու նզովյալ հայի թշնամիները ինչքան էլ փորձեն Եկեղեցին դուրս մղել հանրային կյանքից, միեւնույն է, աստվածահաստստ Եկեղեցին իր աստվածառաք սուրբ առաքելությունը կիրականացնի ազգայինը, հոգեւորը պահպանելու համար։
Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին համայն հայությանը միավորող հոգևոր միակ ու անկրկնելի քրիստոսահաստատ կառույցի լինելիությունը հայի թշնամիների ու անաստվածների համար աչքի փուշ է կարծես, սա պատճառը, որ «Հանրայինի» եթերից զրկեցին Եկեղեցուն, եւ սա ազդակ է հայ մարդու համար, որպեսզի գալիք ընտրություններին ո՛չ ասի ստրկամտությանը, անաստվածությանը, հայատյացությանը...
Նույն վիճակն է նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում։  Մի հաստատություն, որն իր առաքելությամբ պետք է կոչված լինի մեր բյուրավոր սուրբ նահատակների հիշատակության ամրոցը լինելուն, այսօր ակնհայտորեն տուրք է տալիս թրքահաճո քաղաքական թեզ ներարկող պատվերներին։
Նման  կոպիտ շեղումը բուն առաքելությունից խայտառակում է այնտեղ «աշխատող» անձանց, որոնք պետք է վեր լինեն ցանկացած տեսակի իշխանահաճո, թրքահաճո դրսևորումներից։
Սուրբ Պողոս առաքյալն ասում է. «Նրանց աստվածն իրենց որովայնն է, և փառքը՝ իրենց ամոթը» (Փիլիպ. 4 ; 19),
«Խաչի քարոզությունը կորստյան մատնվածների համար հիմարություն է, իսկ մեզ փրկվածներիս համար, Աստծո զորություն» (Ա Կորնթ. 1; 18)։
«Ուտելիքի համար Աստծու գործը մի՜ քանդիր» (Հռոմ. 14; 20):
«Լալով եմ ասում, որ շատերն ընթանում են որպես թշնամիներ Քրիստոսի խաչին» (Փիլիպ. 3; 18»»,- նշել է Տեր Ահարոնը։

Церковь была, есть и будет — вопреки одержимым чревоугодникам: отец Аарон
«Протурецкое Общественное телевидение, существующее за счёт налогов армянского народа, вместо того чтобы говорить о христианской системе ценностей, о национальной идентичности, о Матери-Церкви, сохранившей армянский народ, занимается оправданием палача и дискредитацией основанной Христом Церкви». Об этом заявил духовный пастырь Горисского региона священник отец Аарон Мелкумян.
По словам священнослужителя, подобное может делать только враг армянского народа.
«Так называемое "Общественное" телевидение присоединилось к общехристианской антицерковной кампании, вопреки своей миссии представлять общественные интересы.
Отказ от трансляции визита Верховного Патриарха и духовенства в Цицернакаберд, а также поминального богослужения в честь канонизированных мучеников является отражением антинациональной, антиармянской и антихристианской деятельности этой телекомпании.
Армянская Апостольская Святая Церковь была, есть и будет до Второго пришествия Христа — вопреки одержимым чревоугодникам.
Какими бы ни были попытки врагов армянского народа и безбожников вытеснить Церковь из общественной жизни, основанная Богом Церковь продолжит свою святую миссию по сохранению национального и духовного начала.
Существование Армянской Апостольской Церкви как единственной духовной структуры, объединяющей весь армянский народ, стало словно бельмом на глазу для врагов армян и безбожников. Именно поэтому Церковь лишили эфира "Общественного" телевидения, и это должно стать сигналом для армянского народа — сказать "нет" рабскому мышлению, безбожию и армянофобии на предстоящих выборах.
Такая же ситуация сложилась и в Музее-институте Геноцида армян. Учреждение, которое по своей миссии должно быть крепостью памяти наших многочисленных святых мучеников, сегодня, очевидно, поддаётся политическим установкам, угодным Турции.
Подобное грубое отступление от своей миссии позорит работающих там людей, которые должны стоять выше любых проявлений угодничества власти или Турции».
Далее отец Аарон привёл цитаты из Посланий апостола Павла:
«Конец их — погибель, их бог — чрево, и слава их — в сраме их» (Флп. 3:19),
«Ибо слово о кресте для погибающих есть безумие, для нас же, спасаемых, есть сила Божия» (1 Кор. 1:18),
«Ради пищи не разрушай дела Божия» (Рим. 14:20),
«Со слезами говорю, что многие поступают как враги Креста Христова» (Флп. 3:18), — отметил отец Аарон.