Ռոբերտ Քոչարյանը և Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել են, որ աջակցելու են հաղթող ուժին, իսկ մենք վստահ ենք մեր հաղթանակի մեջ. Սամվել Կարապետյան
29/04/2026 21:58
Ազգային բարերար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը հայաստանյան հեռուստաընկերությունների ներկայացուցիչների հետ զրույցում պատասխանել է հարցին՝ եթե «Ուժեղ Հայաստան»-ը, ԲՀԿ-ն և «Հայաստան» դաշինքը ընտրություններին հաղթահարեն անցողիկ շեմը, կոալիցիա կկազմի՞ հարկ եղած դեպքում, կամ այդ ուժերից որևէ մեկի թեկնածունին կսատարի՞։
«Կրկնում եմ՝ մենք գնում ենք բացարձակ հաղթանակի։
Մի քանի օր առաջ Գագիկ Ծառուկյանը և Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարեցին, որ իրենք աջակցելու են առաջին հաղթող ուժին։ Քանի որ մենք վստահ ենք մեր հաղթանակի մեջ, դա նշանակում է, որ իրենց հայտարարությունը մեր մասին էր»,- ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը։

«Роберт Кочарян и Гагик Царукян заявили, что поддержат победившую силу, а мы уверены в своей победе»: Самвел Карапетян
29/04/2026 22:10
Национальный благотворитель, лидер партии «Сильная Армения» и кандидат в премьер-министры Самвел Карапетян в беседе с представителями армянских телеканалов ответил на вопрос о возможной коалиции после выборов — в случае, если «Сильная Армения», партия «Процветающая Армения» и блок «Армения» преодолеют проходной барьер.
«Повторяю: мы идём к абсолютной победе.
Несколько дней назад Гагик Царукян и Роберт Кочарян заявили, что поддержат силу, которая займёт первое место. Поскольку мы уверены в своей победе, это означает, что их заявление касалось именно нас», — заявил кандидат в премьер-министры от партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян.