Որոշակի պայմանների դեպքում TRIPP նախագիծը խաղաղության ապահովման իրական պայմանագիր է. Թաթոյան
Հայաստանի համար խաղաղություն ապահովող պայմանագիրն այսօր իրականում TRIPP-ն է, հայտարարել է «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
«TRIPP-ի իրագործումը հնարավոր է միայն մի քանի պայմանների դեպքում․ երբ տեղի ունենա Հայաստանի ամբողջական ապաշրջափակում, Հայաստանից ադրբեջանական զինված ուժերը դուրս գան, այսինքն՝ դեօկուպացվի»,- նշել է Թաթոյանը։
Նրա խոսքով՝ նշված պահանջների չկատարելու դեպքքում TRIPP-ի իրագործումը հնարավոր չէ։
«Մենք բանակցելու ենք ամերիկյան իշխանությունների հետ, այդ թվում՝ Թրամփի հետ։ Այլ ոչ թե այսօրվա իշխանության նման, որը թաքցնում և «մսխում է» ամերիկյան ամբողջ միջնորդությունը, այդ թվում՝ հլու-հնազանդ կատարում է ադրբեջանական պահանջները՝ ամերիկյան միջնորդությունը ու հեղինակությունը հեղինակազրկելով»,- ասել է Թաթոյանը։

При определённых условиях проект TRIPP является реальным соглашением, обеспечивающим мир: Татоян
Соглашением, реально обеспечивающим мир для Армении, сегодня является проект TRIPP, заявил кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арман Татоян.
«Реализация TRIPP возможна только при нескольких условиях: когда произойдёт полная разблокировка Армении, а азербайджанские вооружённые силы будут выведены с территории Армении, то есть будет осуществлена деоккупация», — отметил Татоян.
По его словам, без выполнения этих требований реализация проекта TRIPP невозможна.
«Мы будем вести переговоры с американскими властями, в том числе с Трампом. А не так, как действующая власть, которая скрывает и "растрачивает" американское посредничество, а также, подчиняясь, выполняет требования Азербайджана, тем самым дискредитируя и посредничество, и его авторитет», — заявил Татоян.