Սերժ Սարգսյանը երիտասարդների հետ է հանդիպել
2026 թվականի ապրիլի 29-ին ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության խորհրդի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ինչպես Երևանում, այնպես էլ մարզերում երիտասարդական կազմակերպության անդամներին հուզող հիմնական խնդիրները։ Երիտասարդները նախագահին ներկայացրել են նոր ծրագրերի և միջոցառումների վերաբերյալ իրենց առաջարկները։
Առանձին անդրադարձ է կատարվել կուսակցության երիտասարդական կազմակերպության զարգացման հեռանկարներին, առաջիկա քայլերին և երիտասարդական նախաձեռնությունների արդյունավետ իրականացմանը և ներգրավվածության ընդլայնմանը միջազգային ծրագրերում :
Քննարկվել են նաև երկրի քաղաքական գործընթացներին առնչվող հարցեր այդ թվում ՀՀԿ վերջին համագումարի ընթացքում հնչեցված հիմնական ուղղությունները, դրանց քաղաքական նշանակությունն ու այդ նախաձեռնություններում երիտասարդների ներգրավվածության հարցը։

Серж Саргсян встретился с молодёжью
29 апреля 2026 года третий президент Республики Армения, председатель Республиканской партии Армении Серж Саргсян провёл встречу с советом Молодёжной организации РПА.
В ходе встречи были обсуждены основные проблемы, волнующие членов молодёжной организации как в Ереване, так и в регионах. Молодые участники представили президенту свои предложения по новым программам и мероприятиям.
Отдельное внимание было уделено перспективам развития молодёжной организации партии, предстоящим шагам, эффективной реализации молодёжных инициатив, а также расширению участия в международных программах.
Также обсуждались вопросы, связанные с политическими процессами в стране, в том числе ключевые направления, озвученные в ходе последнего съезда РПА, их политическое значение и вовлечённость молодёжи в реализацию этих инициатив.