Ապրիլի 30-ի կեսգիշերից Հանրապետության հրապարակը և հարակից փողոցները փակվելու են երթևեկության և կայանման համար
Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ մայիսի 1-ին Ամիրյան փողոցի՝ Հանրապետության հրապարակից մինչև Ամիրյան փող.-Մաշտոցի պող. խաչմերուկ ընկած հատվածում և Հանրապետության հրապարակում նախատեսվում է տոնական շքերթ և համերգ՝ նվիրված Աշխատավորի օրվան։
Մայիսի 1-ին՝ ժամը 13:00-ից Ամիրյան փողոցում մեկնարկելու է շքերթ, իսկ ժ. 14:00-ից Հանարապետության հրապարակում տեղի կունենա տոնական համերգ, որի ընթացքում նախատեսվում է օդապարիկների թռիչք, ցերեկային հրավառություն, ուղղաթիռների թռիչք:
Հաշվի առնելով միջոցառումն անվտանգ կազմակերպելու և անցկացնելու անհրաժեշտությունը՝ 30.06.2026թ. կեսգիշերից Հանրապետության հրապարակը և հարակից փողոցները փակվելու են երթևեկության և կայանման համար:

С полуночи 30 апреля площадь Республики и прилегающие улицы будут закрыты для движения транспорта и парковки
30/04/2026 17:34
Мэрия Еревана сообщает, что 1 мая на улице Амиряна — от площади Республики до перекрёстка Амиряна–проспект Маштоца, а также на площади Республики — запланированы праздничное шествие и концерт, посвящённые Дню труда.
1 мая с 13:00 на улице Амиряна начнётся шествие, а с 14:00 на площади Республики состоится праздничный концерт. В рамках мероприятия предусмотрены запуск воздушных шаров, дневной фейерверк и пролёт вертолётов.
В целях безопасной организации и проведения мероприятия с полуночи 30 апреля площадь Республики и прилегающие улицы будут закрыты для движения транспорта и парковки.