Իմ մասնակցությամբ միջոցառումներին, եթե որևէ պաշտոնյա վարչական ռեսուրս օգտագործի, առանց քննարկման աշխատանքից հեռացնելու եմ. Փաշինյան
Ես չեմ կարող որևէ երեխայի արգելել, որ եթե ուզում են գան ինձ տեսնելու՝ գան, տեսնեն, լրագրողների հետ հարցուպատասխանի ընթացքում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ արձագանքելով հարցին, թե արդյո՞ք իր հանդիպումների ընթացքում պարբերաբար երեխաներին հանդիպելը նրանց քարոզչության մեջ ներգրավել չի նշանակում։
«Իմ մասնակցությամբ որևէ միջոցառման ընթացքում, եթե որևէ պաշտոնյա օգտագործի վարչական ռեսուրս, առանց քննարկման ես այդ պաշտոնյային աշխատանքից հեռացնելու եմ։ Եթե որևէ պետական պաշտոնյա վարչական ռեսուրսին ենթարկվելով գա այդ միջոցառումներին, ես այդ եկած պաշտոնյաներին էլ առանց քննարկման աշխատանքից ազատելու եմ»։

Если в мероприятиях с моим участием какой-либо чиновник использует административный ресурс, я без обсуждений буду увольнять с работы — Пашинян
Я не могу запретить ни одному ребёнку, если он хочет прийти и увидеть меня — пусть приходит и смотрит, заявил премьер-министр Никол Пашинян в ходе пресс-конференции, отвечая на вопрос о том, не является ли регулярное присутствие детей на его встречах вовлечением их в агитацию.
«В рамках любого мероприятия с моим участием, если какой-либо чиновник использует административный ресурс, я без обсуждений буду увольнять этого чиновника. Если какой-либо государственный служащий, подчиняясь административному ресурсу, придёт на такие мероприятия, я также без обсуждений буду освобождать от должности и пришедших чиновников», — заявил он.