Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև արդեն գործարարների խմբերով է հանդիպում տեղի ունենում. առաջիկայում արտահանումներ կլինեն Ադրբեջան
Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև արդեն գործարարների խմբերով է հանդիպում տեղի ունենում, այս մասին լրագրողներին ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Սա, ըստ նրա, տրամաբանական է։
«Նոյեմբերից մինչև հիմա շուրջ 26 հազար տոննա ապրանքներ են Ադրբեջանի տարածքով եկել Հայաստան, հիմա արգելք ու որևէ խոչընդոտ չկա, որ Հայաստանից ապրանքներ արտահանվեն»,- ասաց նա։
Փաշինյանը համոզված է՝ առաջիկայում Հայաստանից արտահանումներ կլինեն Ադրբեջան։
«Ցուցակներ են մեկը մյուսին փոխանցել, արտահայտել են իրենց հետաքրքրությունը, համոզված եմ՝ ապրանքներ կարտահանվեն Արդբեջան»,- ընդգծեց նա։

Между Арменией и Азербайджаном уже проходят встречи бизнес-групп, в ближайшее время начнётся экспорт в Азербайджан — Пашинян
Между Арменией и Азербайджаном уже проводятся встречи на уровне бизнес-групп, заявил премьер-министр Никол Пашинян в беседе с журналистами.
По его словам, это является логичным развитием событий.
«С ноября по настоящее время около 26 тысяч тонн товаров поступило в Армению через территорию Азербайджана. Сейчас нет никаких запретов или препятствий для экспорта товаров из Армении», — сказал он.
Пашинян выразил уверенность, что в ближайшее время начнётся экспорт из Армении в Азербайджан.
«Стороны уже обменялись списками, выразили взаимный интерес. Я уверен, что товары будут экспортироваться в Азербайджан», — подчеркнул он.