Վերին Լարսով մինչև շաբաթ օրը ՀՀ այնքան մեքենա է գալու, որ հեղուկ գազի գները կիջնեն. Պապոյան (Տեսանյութ)
30/04/2026 13:58
Հայաստանում հեղուկ գազ չկար 2 հիմնական պատճառով՝ Իրանի հետ կապված իրադրությունը և Վերին Լարսը, հիմա Լարսը արդեն բաց է, այս մասին Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը:
Նախարարը հայտնեց, որ երեկ ավելի շատ գազով բեռնված ավտոմեքենաներ են եկել, իսկ այսօր և վաղը տասնյակ մեքենաներ կմտնեն:
«Կարծում եմ, որ արդեն ուրբաթ կամ շաբաթ օրվա դրությամբ Հայաստան կմտնի այնքան գազ, որ գներն էական կիջնեն»,-նշեց  Պապոյանը:

«К субботе через Верхний Ларс в Армению прибудет столько машин, что цены на сжиженный газ снизятся» — Папоян (видео)
30/04/2026 14:24
В Армении наблюдался дефицит сжиженного газа по двум основным причинам — ситуация, связанная с Ираном, и ограничения на пропускном пункте Верхний Ларс, который сейчас уже открыт. Об этом в беседе с журналистами после заседания правительства заявил министр экономики РА Геворг Папоян.
По словам министра, уже вчера в страну прибыло больше автомобилей с газом, а сегодня и завтра ожидается въезд десятков машин.
«Думаю, что уже к пятнице или субботе в Армению поступит столько газа, что цены существенно снизятся», — отметил Папоян.