Վերին Լարսով մինչև շաբաթ օրը ՀՀ այնքան մեքենա է գալու, որ հեղուկ գազի գները կիջնեն. Պապոյան (Տեսանյութ)
30/04/2026 13:58
Հայաստանում հեղուկ գազ չկար 2 հիմնական պատճառով՝ Իրանի հետ կապված իրադրությունը և Վերին Լարսը, հիմա Լարսը արդեն բաց է, այս մասին Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը:
Նախարարը հայտնեց, որ երեկ ավելի շատ գազով բեռնված ավտոմեքենաներ են եկել, իսկ այսօր և վաղը տասնյակ մեքենաներ կմտնեն:
«Կարծում եմ, որ արդեն ուրբաթ կամ շաբաթ օրվա դրությամբ Հայաստան կմտնի այնքան գազ, որ գներն էական կիջնեն»,-նշեց  Պապոյանը:

So many cars will arrive in Armenia through Upper Lars by Saturday that liquefied gas prices will drop – Papoyan (Video)
30/04/2026 14:16
There was no liquefied gas in Armenia for two main reasons – the situation with Iran and the Upper Lars crossing – Armenia’s Minister of Economy Gevorg Papoyan said in a conversation with reporters after the government session.
He noted that the situation is now improving as Upper Lars is open.
According to the minister, more vehicles loaded with gas arrived yesterday, and dozens more are expected today and tomorrow.
“I think that by Friday or Saturday, so much gas will enter Armenia that prices will drop significantly,” Papoyan said.