90-ականներին ես արդեն Փաշինյանի սիրած Կալուգայում էի, ծանր ժամանակներ էին, բայց պատվով անցանք. Սամվել Կարապետյան (Տեսանյութ)
01/05/2026 11:05
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը հիշեց, թե ինչպիսին էր իր աշխատանքային գործունեությունը 90-ական թվականներին։
«90-ական թվականներին ես արդեն Փաշինյանի շատ սիրած Կալուգայում էի, իրոք ծանր ժամանակներ էին, կենդանի մնալ-չմնալու տարիներ էին, բայց շատ պատվով ու նորմալ անունով անցանք, դրանից հետո ամեն ինչ շատ ավելի լավ էր, բայց դա մեծ փորձ տվեց»,-ասաց Կարապետյանը։

В 1990-е годы я уже был в Калуге, любимом городе Пашиняна, времена были тяжелые, но мы прошли с честью — Самвел Карапетян (видео)
01/05/2026 11:52
Кандидат в премьер-министры от партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян вспомнил, какой была его трудовая деятельность в 1990-е годы.
«В 90-е годы я уже был в так любимой Пашиняном Калуге. Это действительно были тяжелые времена — годы, когда стоял вопрос выживания. Но мы прошли их достойно и сохранили доброе имя. После этого все стало намного лучше, однако тот период дал огромный опыт», — сказал Карапетян.