Մեր շատ գործընկերներ ասում են, որ այսպիսի խայտառակ նախընտրական պրոցես չեն տեսել եվրոպական և ոչ մի երկրում. Նարեկ Կարապետյան
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանն այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ խոսելով Եվրոպայի հետ Հայաստանի հարաբերությունների մասին՝ ասաց՝ կանանց կալանավորելով, անմեղ մարդկանց ձերբակալելով, քահանաներ, սրբազաններ ձերբակալելով այս իշխանությունը մոտեցե՞լ է եվրոպական արժեքներին թե՞ ոչ։
«Մեր շատ գործընկերներ ասում են, որ այսպիսի խայտառակ նախընտրական պրոցես չեն տեսել եվրոպական և ոչ մի երկրում։ Խոսում են սիրուն, գործում են «գեշ»», - նշեց նա։

Нарек Карапетян: наши многие партнёры говорят, что не видели столь позорного предвыборного процесса ни в одной европейской стране
Член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян сегодня на пресс-конференции, говоря об отношениях Армении с Европой, заявил, что при нынешних властях, с учётом арестов женщин, невиновных людей, священнослужителей и архиепископов, можно ли говорить о приближении к европейским ценностям.
«Наши многие партнёры говорят, что не видели столь позорного предвыборного процесса ни в одной европейской стране. Говорят красиво, а действуют некрасиво», — отметил он.