Սամվել Կարապետյանի ուժը ծայրահեղ աղքատությունը վերացնելու է 6 ամսվա ընթացքում. Նարեկ Կարապետյան
Սամվել Կարապետյանի ուժը ծայրահեղ աղքատությունը վերացնելու է 6 ամսվա ընթացքում, այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
«Կա փուլային գաղափար. առաջին 5 տարում կստեղծվեն 300 հազար աշխատատեղեր, աղքատությունը շեշտակի կնվազի, ծայրահեղ աղքատությունը կվերանա», - նշեց Կարապետյանը։
Նա ասաց, որ «Տաշիր» ընկերությունների խումբը վերջին 5 տարում Հայաստանում ամենաշատ աշխատատեղեր ստեղծած գործատուն է։
«Կոնկրետ թվով այս պահին չեմ ուզենա ասել, բայց մենք ժամանակ առ ժամանակ ներկայացնում ենք թվաքանակն ու վճարված հարկերը։ Փաշինյանն ասում է, որ ինքը ստեղծել է 280 հազար աշխատատեղ, դրանից հետո ասում է, որ անհնար է 300 հազար աշխատատեղ ստեղծել, նրա խոսքերն իրար հակասում են», - հավելեց Կարապետյանը։

Сила Самвела Карапетяна искоренит крайнюю бедность за 6 месяцев — Нарек Карапетян
Сила Самвела Карапетяна устранит крайнюю бедность в течение шести месяцев, заявил сегодня на пресс-конференции член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян.
«Существует поэтапная концепция: в течение первых пяти лет будет создано 300 тысяч рабочих мест, бедность существенно снизится, а крайняя бедность будет ликвидирована», — отметил Карапетян.
Он также заявил, что группа компаний «Ташир» является работодателем, создавшим наибольшее количество рабочих мест в Армении за последние пять лет.
«Конкретные цифры сейчас я не хотел бы называть, но мы периодически представляем данные о количестве рабочих мест и уплаченных налогах. Пашинян говорит, что он создал 280 тысяч рабочих мест, а затем заявляет, что невозможно создать 300 тысяч — его слова противоречат друг другу», — добавил Карапетян.