Կենդանաբանական այգուց զեբրը դուրս է եկել և հայտնվել Մյասնիկյան պողոտայում
Այսօր՝ մայիսի 1-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 06։00-ի սահմաններում տեղեկություններ են ստացվել, որ Երևանի կենդանաբանական այգում պահվող զեբրը վանդակից դուրս է եկել և հայտնվել Մյասնիկյան պողոտայում։
Ինչպես տեղից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, մինչ կժամանեին համայնքային ոստիկանները՝ բաժնի պետ Արտաշես Մուշեղյանի գլխավորությամբ, կենդանաբանական այգու աշխատակիցներն ու մի քանի քաղաքացիներ կարողացել են բռնել զեբրին, պարանը անցկացնել ոտքին ու փորձում են նրան վերադարձնել կենդանաբանական այգի։
Կայքը նշում է՝ թե ինչպես է զեբրին հաջողվել դուրս գալ վանդակից ու հայտնվել Մյասնիկյան պողոտայում՝՝ երևի պետք մտահոգի ոչ միայն կենդանաբանական այգու տնօրինությանը, այլ նաև Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանին։

Зебра сбежала из зоопарка и оказалась на проспекте Мясникяна
Сегодня, 1 мая, в Ереване произошел чрезвычайный инцидент. Около 06:00 поступила информация о том, что зебра, содержавшаяся в Ереванском зоопарке, выбралась из вольера и оказалась на проспекте Мясникяна.
Как сообщает с места происшествия фотокорреспондент Гагик Шамшян, до прибытия сотрудников общинной полиции во главе с начальником отдела Арташесом Мушегяном работники зоопарка и несколько граждан смогли поймать зебру, накинуть веревку ей на ногу и пытаются вернуть животное в зоопарк.
Издание отмечает, что то, каким образом зебре удалось выбраться из вольера и оказаться на проспекте Мясникяна, должно обеспокоить не только руководство зоопарка, но и мэра Еревана Тиграна Авиняна.