Նարեկ Կարապետյանը չցանկացավ մեկնաբանել տեղեկությունը, թե կառավարությունը ՀէՑ-ի ձեռքբերման համար 380 հազար դոլար է առաջարկել
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը չցանկացավ մեկնաբանել տեղեկությունը, թե ՀՀ կառավարությունը ՀէՑ-ի ձեռքբերման համար բաժնետերերին՝ Սամվել Կարապետյանի ընտանիքին, առաջարկել է մոտ 23.3 միլիարդ դրամ՝ 62 մլն 300 հազար դոլար, պայմանով, որ Կարապետյանը ընկերությանը վերադարձնի վերջին տասը տարիներին ստացած շահաբաժինները՝ 23 մլրդ 158 մլն դրամը։
Փաստացի, եթե սեփականատերը իր ստացած շահաբաժինները վերադարձնի ընկերությանը, կառավարության՝ ՀԷՑ-ի բաժնետոմսերի համար առաջարկը կկազմի 380 000 դոլար։
«ՀԷՑ-ը կամ ուրիշ կառույցներ այս պահին մեզ համար երկրորդական են, մեր հիմնական խնդիրը մեր հայրենիքում մեծ փոփոխություն բերելն է, իրենք ինչ ուզում են, կարող են հնարել և ասել, առաջարկել։ Մենք չենք ուզում դա քննարկել։
Մի բան է ցավալի, որ հետո ներդրողին դժվար է լինելու համոզել, որ երկիրը «դզվել է», հարգում է անձնական սեփականությունը, եկեք ներդրումներ արեք այստեղ։ Ապագա կառավարության գործը դժվարացնում են իրենք։
Ամենամեծ բիզնեսների ունեզրկման փորձերով իրենք ընդհանուր երկրի վարկանիշն են կորցնում։ Մենք փորձելու ենք ինչ-որ ձևով դա վերականգնել», - հայտարարեց Կարապետյանը։

Нарек Карапетян не пожелал комментировать информацию о том, что правительство предложило за приобретение ЭСА 380 тысяч долларов
Член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян отказался комментировать сведения о том, что правительство Армении предложило акционерам — семье Самвела Карапетяна — около 23,3 млрд драмов (62 млн 300 тыс. долларов) за приобретение «Электрических сетей Армении», при условии возврата компанией дивидендов, полученных за последние десять лет, в размере 23 млрд 158 млн драмов.
Фактически, в случае возврата собственником полученных дивидендов в компанию, предложение правительства за пакет акций «Электросетей Армении» составит 380 тысяч долларов.
«ЭСА или другие структуры в данный момент для нас являются второстепенными. Наша основная задача — добиться серьёзных изменений в нашей стране. Пусть они придумывают и говорят всё, что хотят — мы не собираемся это обсуждать.
Единственное, что вызывает сожаление, — это то, что впоследствии будет трудно убедить инвесторов в том, что страна "исправилась", уважает частную собственность и приглашает вкладывать сюда средства. Они усложняют работу будущего правительства.
Попытками национализации крупнейших бизнесов они в целом ухудшают инвестиционный рейтинг страны. Мы будем пытаться каким-то образом это восстановить», — заявил Карапетян.