Մայիսի 5-ին Գյումրիում նախատեսվում են երթևեկության սահմանափակումներ
Մայիսի 5-ին Գյումրիում կայանալիք «Երաժշտական կամուրջ. Հայաստան. Ֆրանսիա» խորագրով համերգի կազմակերպչական աշխատանքներով, քաղաք բարձրաստիճան պաշտոնյաների և մեծաթիվ հյուրերի այցելությամբ պայմանավորված՝ քաղաքում նախատեսվում են երթևեկության սահմանափակումներ։ Այդ մասին հայտնում է Շիրակի մարզպետի աշխատակազմը։
«Մայիսի 2-ից մինչև 5-ը մասնակիորեն փակ են լինելու Հաղթանակի պողոտայի, Սպանդարյան փողոցի խաչմերուկից դեպի Վարդանանց հրապարակ տանող հատվածում գտնվող փողոցները։
Մայիսի 5-ին ամբողջությամբ փակ են լինելու դեպի Վարդանանց հրապարակ տանող բոլոր մուտքերը, ինչպես նաև Վարդանանց հրապարակին հարող փողոցները»,- տեղեկացնում է աշխատակազմը:

5 мая в Гюмри планируется ввести ограничения движения транспорта
В связи с организацией концерта «Музыкальный мост. Армения–Франция», а также визитами высокопоставленных должностных лиц и большого числа гостей в город, 5 мая в Гюмри будут введены ограничения движения транспорта. Об этом сообщает аппарат губернатора Ширакской области.
«С 2 по 5 мая частично будут закрыты улицы на участке проспекта Ахтанак, от перекрёстка улицы Спандаряна до площади Вардананц.
5 мая полностью будут закрыты все въезды, ведущие к площади Вардананц, а также улицы, прилегающие к площади», — говорится в сообщении.