Աղքատության հաղթահարման համար պետք է աշխատատեղեր ստեղծենք. Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
Այսօր՝ աշխատանքի և աշխատավորների միջազգային օրը, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը այցելել էր Արտաշատ։
«Անիտեքս» արտադրամասում կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը նշել է՝ ցավոք, Հայաստանում արտադրությունները շատ չեն.
«Բայց մենք աշխատում ենք այդ ուղղությամբ, որ Հայաստանում ամեն համայնքում լինի այսպիսի արտադրամաս։ Որպեսզի բոլոր համայնքների մեր հայրենակիցները հնարավորություն ունենան աշխատանք ունենալ, իրացնել իրենց աշխատանքի իրավունքը։
Արտաշատը բերի հողով լավ շրջան է Հայաստանում, բայց մենք շատ շրջաններ ենք այցելում, որտեղ ոչ շատ բերք են կարողանում ստանալ, ոչ էլ աշխատանք է լինում, և այդ շրջաններում շատ բարձր է աղքատությունը։
Մենք տեսնում ենք, որ Հայաստանում աղքատության հաղթահարման համար հիմնական, հարցը, որը պետք է լուծենք, աշխատատեղերի ստեղծումն է»։

Для преодоления бедности необходимо создавать рабочие места — Нарек Карапетян (видео)
Сегодня, в Международный день труда и солидарности трудящихся, партия «Сильная Армения» посетила город Арташат.
В текстильной фабрике «Анитекс» член совета партии Нарек Карапетян отметил, что, к сожалению, в Армении не так много фабрик.
«Но мы работаем в этом направлении, чтобы в каждой общине Армении была подобная фабрика. Чтобы наши соотечественники во всех общинах имели возможность трудоустройства и могли реализовать свое право на труд.
Арташат — регион с хорошими землями, но мы посещаем и многие другие районы, где ни высокий урожай не удается получить, ни работа не доступна, и в этих регионах уровень бедности очень высокий.
Мы видим, что для преодоления бедности в Армении основной вопрос, который необходимо решить, — это создание рабочих мест», — заявил он.