Ի՞նչ ակնկալիք ունի եվրոպական համայնքը Փաշինյանից՝ ընտրական փուլում ժպիտներ փոխանակելու դիմաց
ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովը նորմալ կառավարության պայմաններում կարող էր դառնալ հայկական շահերի բարձրաձայնման, իմիջային խնդիրների լուծման և ՀՀ-ի դերի՝ միջազգային ասպարեզում առաջմղման հնարավորություն։
Այն ծառայությունը, որը հայաստանյան ռեժիմն է ակնկալում, բացառապես նեղ թիմային բնույթ ունի և որևէ առնչություն չունի պետական շահի հետ։
Այստեղ կա նաև այլ հանգամանք․ իսկ ի՞նչ ակնկալիք ունի եվրոպական համայնքը Փաշինյանից՝ ընտրական փուլում բոնուսներ շռայլելու և ժպիտներ փոխանակելու դիմաց։
Այստեղ ամենամեծ սպառնալիքը կարող է դառնալ երրորդ երկրների դեմ հակազդեցության և այլոց հավակնությունների հարթակ դառնալը, ինչը ոչ մի լավ բան չի խոստանում»։

Какие ожидания у европейского сообщества от Никола Пашиняна в обмен на улыбки в предвыборный период?
Депутат парламента Армении Тигран Абрамян заявил:
«Саммит Европейского политического сообщества при нормальном правительстве мог бы стать возможностью для продвижения армянских интересов, решения имиджевых проблем и укрепления роли Армении на международной арене.
Та "услуга", которую ожидает режим Армении, носит исключительно узкогрупповой характер и не имеет никакого отношения к государственным интересам.
Есть и другой аспект: какие ожидания у европейского сообщества от Никола Пашиняна в обмен на раздачу политических бонусов в предвыборный период и обмен улыбками?
Наибольшая угроза заключается в том, что это может превратиться в платформу для противодействия третьим странам и реализации чужих амбиций, что не сулит ничего хорошего».