«Երևանում միշտ և ամենուր խցանումներ են, տեղաշարժվելը դարձել է գլխացավանք». «Միասնության թևերը» լուծում է առաջարկում
«Երևանում այլևս պիկ ժամ գոյություն չունի. միշտ և ամենուր խցանումներ են, տեղաշարժվելը դարձել է գլխացավանք»,- նշում է «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
Նա ներկայացնում է Երևանի երթևեկության բարելավման՝ «Միասնության թևերի» ծրագիրը, որը նախատեսում է վերգետնյա մետրոպոլիտեն, «Մեծ Երևան» ծրագիրը, լուսացույցների հատուկ համակարգ, որն ուղևորահոսքերի վերլուծության հիման վրա է կառավարվում:

«В Ереване пробки повсюду и в любое время, передвижение стало настоящей головной болью» — партия «Крылья единства» предлагает решение
«В Ереване больше не существует понятия часа пик — пробки везде и всегда, передвижение превратилось в головную боль», — отметил кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арман Татоян.
Он представил программу партии по улучшению транспортной ситуации в столице, которая предусматривает создание наземного метро, реализацию проекта «Большой Ереван», а также внедрение специальной системы светофоров, управляемой на основе анализа транспортных потоков.