Հայաստանն առաջնորդելու է մարդ, ով ժամանակին հաջողության է հասել, բայց չի մոռացել իր հայրենիքը. Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
04/05/2026 20:46
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչներն այսօր Արթիկում էին։ Կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը քաղաքացիների հետ հանդիպման ժամանակ ընդգծեց՝ Հայաստանի գրեթե բոլոր համայնքներում տղամարդկանց զգալի մասը լքել է հայրենիքը՝ այլ երկրում աշխատանք փնտրելու համար։
«Մարդիկ հեռանում են, որովհետև այստեղ աշխատանք չկա։ Բայց ինչու՞ չկա աշխատանք Հայաստանում, և ո՞վ պետք է ստեղծի այդ աշխատատեղերը։ Եկեք նայենք՝ ովքեր են մեզ կառավարում, կարո՞ղ են արդյոք նրանք ստեղծել աշխատատեղեր»,-ասել է Կարապետյանը՝ հիշեցնելով, որ Հայաստանի ներկայիս ղեկավարը, մինչև այդ պաշտոնին հասնելը, ունեցել է ընդամենը 10 աշխատող։
«Նրանցից 8-ին գրեթե ամեն տարի փոխել է, և եթե մարդը չի կարողացել իր փոքր թիմում արդյունավետ աշխատանքային միջավայր ստեղծել, ինչպե՞ս պետք է ապահովի հարյուր հազարավոր մարդկանց զբաղվածությունը։
Ո՞վ է այն մարդը, ով այսօր պետք է գա Հայաստանն առաջնորդելու։ Այդ մարդը մեզ պես, ձեզ պես մարդ է, ով ժամանակին գնացել է արտագնա աշխատանքի, հաջողությունների է հասել, բայց հիշողությունը տեղն է եղել՝ հիշել է իր հայրենի համայնքը, իր հայրենիքը, ու հաջողության հասնելուց հետո ամեն անգամ աջակցել է իր հայրենիքին»։

Армению возглавит человек, который в свое время добился успеха, но не забыл свою Родину — Нарек Карапетян (видео)
04/05/2026 21:49
Представители партии «Сильная Армения» сегодня находились в Артике. Член совета партии Нарек Карапетян в ходе встречи с гражданами подчеркнул, что в большинстве общин Армении значительная часть мужчин покинула страну в поисках работы за рубежом.
«Люди уезжают, потому что здесь нет работы. Но почему в Армении нет рабочих мест и кто должен их создавать? Давайте посмотрим, кто нами управляет — способны ли они создавать рабочие места», — отметил Карапетян, напомнив, что нынешний руководитель Армении до прихода к власти имел всего около 10 сотрудников.
«Из них восемь практически ежегодно менялись, и если человек не смог создать эффективную рабочую среду даже в небольшой команде, как он сможет обеспечить занятость сотен тысяч людей?
Кто тот человек, который сегодня должен прийти, чтобы возглавить Армению? Это человек, такой же, как мы и вы, который когда-то уехал на заработки, добился успеха, но не забыл свою родину, свою общину и, достигнув успеха, каждый раз поддерживал свою страну», — заявил он.