Տրանսպորտային ուղղաթիռներ և հանդերձանք. ՊՆ-ն մատակարարման պայմանագրեր է ստորագրել ֆրանսիական ընկերությունների հետ
05/05/2026 15:37
Երևանում ՀՀ Պաշտպանության նախարարության և Airbus helicopters ընկերության միջև տրանսպորտային ուղղաթիռների մատակարարման պայմանագիր ստորագրվեց։
Բացի այդ, ՀՀ Պաշտպանության նախարարության և ֆրանսիական Sofema խմբի միջև հանդերձանքի մատակարարման պայմանագիր ստորագրվեց։

Транспортные вертолеты и оборудование: Минобороны заключило контракты на поставку с французскими компаниями
05/05/2026 15:44
В Ереване между Министерством обороны Республики Армения и компанией Airbus Helicopters подписан контракт на поставку транспортных вертолётов.
Кроме того, Министерство обороны Армении заключило контракт с французской группой Sofema на поставку оборудования.