Գյուղացին մեր երկրի ուժն է․ Գագիկ Ծառուկյան (Տեսանյութ)
Արագածոտնի մարզի Հնաբերդ, Ռյա Թազա և Արագած գյուղական համայնքներում մեր ժողովրդի հետ հանդիպումները լի էին ջերմությամբ ու անկեղծ զրույցներով․ տպավորությունները կիսել է Գագիկ Ծառուկյանը։
Նա ֆեյսբուքյան էջում գրել է․
«Չեմ դադարում ասել, որ գյուղացին մեր երկրի ուժն է․ մարդիկ մեծ նվիրումով աշխատում են և արժանի են, որ իրենց աշխատանքը գնահատվի, իսկ ընտանիքները՝ ապրեն կայուն ու արժանապատիվ պայմաններում։
Ռյա Թազա համայնքում հատկապես կարևորեցինք հայ և եզդի ժողովուրդների դարավոր բարեկամությունն ու եղբայրական ամուր կապը։
Ծանր ու դժվար օրերին եզդի ժողովուրդը միշտ եղել է մեր կողքին՝ կիսելով մեր ցավն ու դժվարությունները, իսկ այդ փոխադարձ վստահությունն այսօր էլ շարունակում է մնալ մեր միասնականության կարևոր հիմքերից մեկը։
Օրվա ավարտին Արագած համայնքում ևս մեկ անգամ համոզվեցինք, որ մարդիկ ամենից շատ ուզում են խաղաղ, համերաշխ և վստահ ապագա։ Հենց այդ ճանապարհով էլ պետք է միասին առաջ շարժվենք»։

«Крестьянин — сила нашей страны» — Гагик Царукян (видео)
Встречи с жителями общин Хнаберд, Ря Таза и Арагац Арагацотнской области прошли в тёплой и откровенной атмосфере. Об этом сообщил Гагик Царукян, поделившись впечатлениями.
На своей странице в Facebook он написал:
«Я не устаю повторять, что крестьянин — сила нашей страны. Люди с большой самоотдачей трудятся и заслуживают того, чтобы их труд был оценён, а их семьи жили в стабильных и достойных условиях.
В общине Ря Таза мы особо подчеркнули многовековую дружбу и крепкую братскую связь армянского и езидского народов.
В тяжёлые и трудные дни езидский народ всегда был рядом с нами, разделяя нашу боль и испытания. Это взаимное доверие и сегодня остаётся одной из важнейших основ нашего единства.
В завершение дня в общине Арагац мы ещё раз убедились, что люди больше всего хотят мирного, согласованного и уверенного будущего. Именно по этому пути мы должны двигаться вместе», — отметил он.