Բելառուսի կառավարման օրինակն իմ երկրի համար, ինձ համար անընդունելի է. Ալեն Սիմոնյան
Ալեն Սիմոնյանը նշեց՝ չի մեկնաբանում Բելառուսի ԱԳՆ հայտարարությունը՝ ընդգծելով, որ ինքը տեղյակ չէ՝ իր հայտարարությո՞ւնն է պատճառը, թե՞ ոչ:
«Ամեն պետություն իր օրինակն է ընտրում, մենք ընտրել ենք Հայաստանի ժողովրդավարացման ճանապարհը, իրենք (Բելառուսը՝ խմբ.) այլ ճանապարհ են ընտրել: Հայաստանը ծայրագավառ չի լինելու, քաղաքական կախվածության մեջ չի լինելու, բարձրացնելու է իր ինքնիշխանության մակարդակը քաղաքական և մնացած բոլոր առումներով։
Բելառուսի կառավարման օրինակն իմ երկրի համար, ինձ համար անընդունելի է: Հայաստանն ազատ երկիր է՝ իր ազատ մեդիայով, մարդու իրավունքներով և օրենքի գերակայությամբ»,-ասաց Սիմոնյանը՝ ճեպազրույցի ժամանակ:

Модель управления Беларуси неприемлема для моей страны — Ален Симонян
Председатель Национального собрания Армении Ален Симонян заявил, что не комментирует заявление МИД Беларуси, отметив, что не знает, связано ли оно с его высказываниями.
«Каждое государство выбирает собственный путь. Мы выбрали путь демократизации Армении, они (Беларусь — ред.) пошли по другому пути. Армения не будет периферией и не окажется в политической зависимости — мы будем укреплять свой суверенитет как в политической, так и в других сферах.
Модель управления Беларуси неприемлема для моей страны. Армения — свободная страна с независимыми СМИ, защитой прав человека и верховенством закона», — заявил Симонян на брифинге.