«Որդիների կանչ» ՀԿ-ն սատարում է «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքին՝ Սամվել Կարապետյանի գլխավորությամբ
«Որդիների կանչ» ՀԿ-ն հայտարարություն է տարածել. ««Որդիների կանչ» հասարակական կազմակերպությունը, առաջնորդվելով վրեժի և արդարության սկզբունքով, 2020թ․-ի Արցախյան պատերազմից ի վեր, լինելով ընդդիմադիր դաշտում, պայքարել է գործող թրքամետ, դավաճան խմբակի դեմ, հանուն արդարության վերականգնման, հանուն հայրենիքի մնացած մասի պաշտպանության։ Մասնակից լինելով բոլոր հակաիշխանական շարժումներին՝ եղել է մի շարք պայքարների առաջամարտիկը։
Եվ այսօր մեր պետությունը կանգնած է ճակատագրական երկընտրանքի առջև՝ շարունակվելու որպես հայկական պետություն կամ անփառունակ լուծվելու թուրք–ադրբեջանական պետությունների միջև։ Այս բարդ ժամանակներում բոլորս պետք է լինենք համախմբված և հետևողական մեր սկզբունքներին, հավատարիմ մեր ազգային արժեքներին և անդավաճան՝ նահատակված զինվորների թափված արյանը։
Ելնելով վերը նշվածից՝ «Որդիների կանչ» ՀԿ-ն որոշում է կայացրել հունիսի 7-ին ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրություններում սատարել «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքին՝ Սամվել Կարապետյանի գլխավորությամբ»։

The Call of the Sons NGO supports the “Strong Armenia” alliance headed by Samvel Karapetyan
The Call of the Sons NGO issued a statement: “The Call of the Sons NGO, guided by the principle of revenge and justice, has been in the opposition field since the 2020 Artsakh war, fighting against the current pro-Turkish, traitorous group for the sake of restoring justice and protecting the remaining part of the homeland. Being a participant in all anti-government movements, it has been the pioneer of a number of struggles.
And today our state faces a fateful dilemma: to continue as an Armenian state or to be ingloriously dissolved between the Turkish-Azerbaijani states. In these difficult times, we must all be united and consistent in our principles, loyal to our national values, and unfaithful to the shed blood of martyred soldiers.
Based on the above, the Call of Sons NGO has decided to support the “Strong Armenia” alliance, led by Samvel Karapetyan, in the June 7 elections to the National Assembly of the Republic of Armenia.”