Ըստ Քրիստիննե Գրիգորյանի՝ Նիկոլ Փաշինյանի՝ «եթե ՔՊ-ն չընտրվի, պատերազմ կլինի» ասածը շատ տրամաբանական է
ՀՀ արտաքին հետախուզության ծառայության պետ Քրիստիննե Գրիգորյանը կարծում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը «շատ տրամաբանական բան է ասել», որ եթե ՔՊ-ն չընտրվի, Հայաստանում աշնանը պատերազմ կլինի։
«Իր ասածը հետևյալն էր՝ եթե նախընտրական փուլում քաղաքական մրցակցող ուժերը հարցականի տակ են դնում խաղաղության ճարտարապետության հիմնաքարերը, դա ենթադրում է, որ խաղաղությունը փլուզվելու է»,- ԱԺ-ում այս մասին հայտարարեց նա։
Ըստ Գրիգորյանի՝ իրենք անդադար բոլոր հնարավոր դերակատարներից սպասվող, կանխատեսվող գնահատված ռիսկերը, հիմնված հետախուզական տեղեկությունների անկողմնակալ վերլուծության վրա, զեկուցում են ըստ սահմանված կարգի։

Kristinne Grigoryan says Nikol Pashinyan’s statement “if the Civil Contract is not elected, there will be a war” is very logical
06/05/2026 14:12
The head of the RA Foreign Intelligence Service, Kristinne Grigoryan, believes that Nikol Pashinyan made a “very logical statement” that if the Civil Contract party is not elected, there could be a war in Armenia in the fall.
“What he said was the following: if, during the pre-election period, competing political forces question the cornerstones of the architecture of peace, this implies that peace will collapse,” she stated in the National Assembly.
According to Grigoryan, the service she heads regularly reports on expected, predicted, and assessed risks from all possible actors, based on an impartial analysis of intelligence information and in accordance with established procedures.