Կասկածելի են գաղտնալսումները, դրանք վարչական ռեսուրսի չարաշահում են. Ամստերդամը՝ «Ուժեղ Հայաստանի» անդամների ձայնագրությունների մասին (Տեսանյութ)
06/05/2026 16:31
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամների գաղտնալսումների, ձայնագրությունների բովանդակությունը խիստ կասկածելի է, այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսի ժամանակ ասաց կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամը` պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին:
«Գիտեմ, որ միջազգային հանրությունը քաջատեղյակ է գաղտնալսումների մասին, որոնք Փաշինյանի ուժերն իրականացնում են։ Գիտեմ, որ բոլոր այդ գործողությունները կապված են ավտորիտար չարաշահումների ստանդարտ ձեռնարկի և պետության վարչական ռեսուրսների չարաշահման հետ՝ ի շահ սեփական թեկնածուի»,- նկատեց Կարապետյանի շահերի պաշտպանը:

«Прослушки вызывают подозрения, это злоупотребление административным ресурсом» — Амстердам о записях членов блока «Сильная Армения» (видео)
06/05/2026 16:44
Содержание прослушек и аудиозаписей членов партии «Сильная Армения» вызывает серьёзные сомнения. Об этом на пресс-конференции заявил член международной адвокатской команды Самвела Карапетяна Роберт Амстердам, отвечая на вопрос Aysor.am.
«Мне известно, что международное сообщество хорошо осведомлено о прослушивании телефонных разговоров, которое осуществляют силы Пашиняна. Мне известно, что все эти действия соответствуют типичной практике авторитарного злоупотребления и использования административного ресурса государства в пользу собственного кандидата», — отметил он.