Մենք ամեն ինչ կանենք, որ շալվարը նվիրենք Փաշինյանին. Կարապետյան (Տեսանյութ)
Իշխանությունն է կաշառք տվողն ու վերցնողը, մենք որպես առաջատար ուժ՝ կաշառք տալու անհրաժեշտություն չունենք. մամուլի ասուլիսի ընթացքում Հակակոռուպցիոն կոմիտեի հրապարակած ձայնագրությունների վերաբերյալ հարցին այսպես պատասխանեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը։
«Իսկ եթե դուք անհանգստացել եք շալվարի մասով, մենք ամեն ինչ կանենք, որ դա նվիրենք Փաշինյանին։
Հայաստանում իրար հետ բարեկամական զրույց ունենալը դարձել է հանցագործություն, մարդկանց տանում են կալանքի։ Ներկա իշխանությունը ցնցումների մեջ է, իրենք էլ չեն տիրապետում իրավիճակին»։
Հավելեց, որ անգամ չի լսել այդ ձայնագրությունները, քանի որ վստահ է՝ իրենց կողմից ապօրինություններ չեն կատարվում։

Мы сделаем всё, чтобы подарить брюки Пашиняну — Карапетян (видео)
Власть является той стороной, которая и даёт взятки, и их получает, а мы как ведущая сила не видим необходимости в даче взяток — так в ходе пресс-конференции ответил кандидат в премьер-министры от партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян на вопрос, касающийся опубликованных Антикоррупционным комитетом записей.
«А если вы переживаете по поводу брюк, мы сделаем всё, чтобы подарить их Пашиняну.
В Армении дружеский разговор между людьми уже превратился в преступление, людей отправляют под арест. Нынешняя власть находится в состоянии потрясения, они сами уже не контролируют ситуацию», — заявил он.
Он также добавил, что даже не слушал эти записи, поскольку уверен: с их стороны никаких противоправных действий не совершалось.