Մանկապղծության մեջ մեղադրվող 65-ամյա Այնազյանին կալանավորեցին
Վեդիում անչափահաս քույրերի նկատմամբ սեռական ոտնձգություն կատարելու մեջ մեղադրվող 65-ամյա Դավիթ Այնազյանը կալանավորվեց 2 ամիս ժամկետով։
Նրան կտեղափոխեն «Արմավիր» ՔԿՀ։
Ավելի վաղ դատախազությունից հայտնել էին, որ Վեդիում անչափահաս քույրերի նկատմամբ տեղի ունեցած առերևույթ դեպքի կապակցությամբ դատախազը հանրային քրեական հետապնդում է հարուցել Ա.Ե.-ի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 198-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 4-րդ կետերով (խոցելի վիճակում գտնվող անչափահասի նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելը) և Դ.Ա.-ի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 198-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 4-րդ կետերով (3 դրվագ)։

65-летний Айназян, обвиняемый в педофилии, арестован
65-летний Давид Айназян, обвиняемый в совершении сексуальных посягательств в отношении несовершеннолетних сестёр в городе Веди, арестован.
Его переведут в УИУ «Армавир».
Ранее в прокуратуре сообщали, что по факту предполагаемого инцидента в Веди прокурор возбудил публичное уголовное преследование в отношении А.Е. по пунктам 2 и 4 части 2 статьи 198 Уголовного кодекса (совершение насильственных действий сексуального характера в отношении несовершеннолетнего, находящегося в уязвимом положении), а также в отношении Д.А. — по тем же пунктам статьи 198 (по трём эпизодам).