Փաշինյանը Չինաստանից սունկ է բերել, ուտում է, ցայտնոտի մեջ ընկնում. Կարապետյանը հորդորեց Փաշինյանի խոսքերը լուրջ չընդունել (Տեսանյութ)
Վարչապետն արդեն 8 տարի է՝ այդ կարգավիճակով ղեկավարում է Հայաստանը, մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի՝ Կարապետյանի հասցեին հնչեցրած «բոմժ դառնալու» վերաբերյալ հայտարարությանը։
«Ուզում եմ գաղտնիք բացել. վարչապետն անցյալ տարի, երբ գնացել էր Չինաստան, այնտեղի ռեստորանում սունկ է փորձել, որը մարդու մոտ «հալյուցինացիա» է առաջացնում։ Դուրը եկել էր և մոտավորապես 1 տոննա հետը բերել է Հայաստան։
Ինքը կառավարությունում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, կամ ԱԺ ամբիոն բարձրանալուց առաջ անպայման օգտագործում է էդ սնկերից, ինչ երազ տեսնում է, կարող է ամբիոնից «դուրս տալ»։
Շատ լուրջ մի ընդունեք, ինքը ցայտնոտի մեջ կանի հայտարարություններ, որոնք հունիսի 7-ին ժողովուրդը կգնահատի»,-նշեց կուսակցության վարչապետի թեկնածուն։

«Пашинян привёз из Китая грибы, употребляет их и впадает в возбуждённое состояние»: Карапетян призвал не воспринимать слова Пашиняна всерьёз (видео)
Премьер-министр уже 8 лет в этом статусе руководит Арменией, заявил кандидат в премьер-министры от партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян, комментируя заявление Никола Пашиняна о нём, в том числе слова о «превращении в бомжа».
«Хочу раскрыть секрет: премьер-министр в прошлом году, когда ездил в Китай, попробовал в ресторане грибы, которые вызывают галлюцинации. Ему понравилось, и он привёз примерно тонну этих грибов в Армению.
Он в правительстве во время встреч с журналистами или перед выступлением в парламенте обязательно употребляет эти грибы, и всё, что ему снится, может озвучивать с трибуны.
Не воспринимайте это слишком серьёзно — он делает заявления необдуманно. А что будет 7 июня, народ оценит», — сказал он.