Արհեստական հանրային հնչեղություն տրվեց. ՔԿ նախագահը՝ անչափահաս քույրերին սեռական բռնության ենթարկելու դեպքի մասին (Տեսանյութ)
07/05/2026 16:11
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը պնդում է, թե Վեդիում անչափահաս երկու քույրերին սեռական բռնության ենթարկելու դեպքը ուզում են քաղաքականացնել։
«Սա մաքուր իրավական բնույթի հարց է, ոչ ոք չփորձի քաղաքականացնել»,- ԱԺ-ում այս մասին հայտարարեց նա։
Պողոսյանը հայտարարեց, թե մանկապիղծներին ոստիկանությունն ի սկզբանե բացահայտել է ու ներկայացրել քննչական մարմին։
«Դեպքը կոծկելու նպատակ չի կարող լինել, արհեստական հանրային հնչեղություն տրվեց, չգիտեմ՝ նպատակը որն էր»,- հայտարարեց ՔԿ նախագահը։

«Ситуации искусственно придали общественный резонанс»: глава СК — о случае сексуального насилия над несовершеннолетними сёстрами (видео)
07/05/2026 17:11
Председатель Следственного комитета Армении Артур Погосян утверждает, что случай сексуального насилия над двумя несовершеннолетними сёстрами в Веди пытаются политизировать.
«Это исключительно вопрос правового характера, и никто не должен пытаться придавать ему политический оттенок», — заявил он в Национальном собрании.
Погосян также заявил, что лица, подозреваемые в педофилии, были изначально выявлены полицией и переданы следственным органам.
«Не могло быть цели скрыть этот случай. Ему искусственно придали общественный резонанс, не знаю, какова была цель», — заявил глава Следственного комитета.