«Հնարավորություն ունեին մի ստորագրությամբ դուրս գալ ՀԱՊԿ-ից, վախենո՞ւմ են. «պամպերսները» հագած ինչ-որ հայտարարություններ են անում». Սամվել Կարապետյան (Տեսանյութ)
Հայաստանի կախվածությունը Ռուսաստանից հենց հիմա ամենաբարձր մակարդակի վրա է, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը՝ պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին։
«Եթե ձեզ թվում է՝ այսօր Հայաստանն իր բյուջեի հաշվին է ապրում ու զարգանում, չարաչար սխալվում եք։ Դա կապ չունի ՀՀ իշխանությունների հետ, ամբողջությամբ գալիս է դրսի տրանսֆերներից։
Ես հասկանում եմ, որ Ռուսաստանը եղել է և լինելու է մեր ռազմավարական դաշնակիցը, գլխավոր տնտեսական դաշնակից, ուրիշ հնարավորություն այսօր չունենք, դա մի հատ «կնոպկա» սեղմելով հնարավոր չի անջատել։
Կտեսնեք, որ տարիների ընթացքում գրավում ենք նոր շուկաներ, և կախվածությունը կնվազի»,-նշեց Կարապետյանը։
Խոսելով ՀԱԿՊ կազմում Հայաստանի մնալ-չմնալու մասին՝ ասաց. «Երբ ներկա իշխանությունները «պամպերսները» հագած ինչ-որ հայտարարություններ են անում, դա չեմ էլ ուզում մեկնաբանել։

«У них была возможность одной подписью выйти из ОДКБ, они боятся? В памперсах делают какие-то заявления»: Самвел Карапетян (видео)
Зависимость Армении от России сейчас находится на самом высоком уровне, заявил кандидат в премьер-министры от партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян на пресс-конференции, отвечая на вопрос Aysor.am.
«Если вам кажется, что сегодня Армения живёт и развивается за счёт своего бюджета, вы глубоко ошибаетесь. Это не имеет отношения к властям Армении — всё это полностью идёт за счёт внешних трансфертов.
Я понимаю, что Россия была и остаётся нашим стратегическим союзником и главным экономическим партнёром. Сегодня у нас нет другой возможности — это нельзя просто отключить нажатием одной "кнопки".
Вы увидите, что со временем мы будем осваивать новые рынки, и зависимость снизится», — отметил Карапетян.
Говоря о членстве Армении в ОДКБ, он заявил: «Когда нынешние власти, условно говоря, делают заявления в памперсах, я даже не хочу это комментировать.