Մայիսի 28-ին ցույց կտանք, թե Մակրոնն ինչ է արել Հայաստանի համար. Նիկոլ Փաշինյան
Բելառուսի նախագահն Ադբեջան կատարած այցի ընթացքում հայտարարել է, որ ինքը մասնակցել է 44-օրյա պատերազմի նախապատրաստություններին, «Բարգաված Հայաստան» կուսակցության նախագահը մինչև հիմա այդ թեմայով դիրքորոոշում չի արտահայտել, թող արտահայտի, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բելառուսի նախագահը հայտարարել է, որ հայերը, բացի ԵԱՏՄ-ից, ոչ մեկի պետք չեն, ԲՀԿ նախագահը թող արտահայտվի այդ առիթով»,- ասաց նա։
Ինչ վերաբերում է Ուկրաինայի նախագահի՝ Հայաստան այցին՝ Փաշինյանն ասաց, որ Ուկրաինայի հարցով Հայաստանը Ռուսաստանին դաշնակից չէ։
Հարցին, թե ի՞նչ է արել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Հայաստանի համար՝ Փաշինյանը պատասխանեց՝ մայիսի 28-ին կտեսնենք, թե ինչ է արել։

“On May 28, we will show what Macron has done for Armenia” – Nikol Pashinyan
During his visit to Azerbaijan, the President of Belarus stated that he participated in preparations related to the 44-day war. The chairman of the Prosperous Armenia Party has not yet expressed his position on this issue. Let him express it, Prime Minister Nikol Pashinyan stated in a conversation with journalists.
“The President of Belarus stated that Armenians, except for the EAEU, are not needed by anyone. Let the chairman of the Prosperous Armenia Party express his opinion on this issue,” he said.
Regarding the visit of the President of Ukraine to Armenia, Pashinyan said that Armenia is not an ally of Russia on the issue of Ukraine.
When asked what French President Emmanuel Macron has done for Armenia, Pashinyan replied that this will be shown on May 28.