Մայիսի 28-ին ցույց կտանք, թե Մակրոնն ինչ է արել Հայաստանի համար. Նիկոլ Փաշինյան
Բելառուսի նախագահն Ադբեջան կատարած այցի ընթացքում հայտարարել է, որ ինքը մասնակցել է 44-օրյա պատերազմի նախապատրաստություններին, «Բարգաված Հայաստան» կուսակցության նախագահը մինչև հիմա այդ թեմայով դիրքորոոշում չի արտահայտել, թող արտահայտի, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բելառուսի նախագահը հայտարարել է, որ հայերը, բացի ԵԱՏՄ-ից, ոչ մեկի պետք չեն, ԲՀԿ նախագահը թող արտահայտվի այդ առիթով»,- ասաց նա։
Ինչ վերաբերում է Ուկրաինայի նախագահի՝ Հայաստան այցին՝ Փաշինյանն ասաց, որ Ուկրաինայի հարցով Հայաստանը Ռուսաստանին դաշնակից չէ։
Հարցին, թե ի՞նչ է արել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Հայաստանի համար՝ Փաշինյանը պատասխանեց՝ մայիսի 28-ին կտեսնենք, թե ինչ է արել։

28 мая мы покажем, что Макрон сделал для Армении — Никол Пашинян
Во время визита президента Беларуси в Азербайджан было заявлено, что он участвовал в подготовке 44-дневной войны, а председатель партии «Процветающая Армения» до сих пор не выразил своей позиции по этому вопросу — пусть выскажется, заявил премьер-министр Никол Пашинян в беседе с журналистами.
«Президент Беларуси заявил, что армяне, кроме ЕАЭС, никому не нужны. Председатель партии ППА пусть выскажется по этому поводу», — сказал он.
Отвечая на вопрос о визите президента Украины в Армению, Пашинян заявил, что по украинскому вопросу Армения не является союзником России.
На вопрос, что сделал для Армении президент Франции Эммануэль Макрон, Пашинян ответил, что 28 мая это будет видно.