«Մենք գիտենք՝ ինչպես լուծել խնդիրները»․ Արման Թաթոյանը՝ «Միասնության թևերի» և մյուս քաղաքական ուժերի տարբերությունների մասին
08/05/2026 21:33
Հայաստանը հոգնել է հույսերից, գայթակղություններից, խաբեություններից, չիրականացող սպասումներից։ Այս մասին այսօր ԱԺ ընտրությունների քարոզարշավի ժամանակ ասել է «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
«Այսօր մենք տեսնում ենք մի մարդու, ով ասում է, թե երկրին խաղաղություն է տվել։ Այդ «խաղաղության» պայմաններում Ալիևը հեռուստացույցից նրա վրա մատ է թափ տալիս, ինչպես վախից անկյունում կուչ ելած փոքրիկ երեխայի վրա, իսկ նա նվաստացած շնորհակալություն է հայտնում և խնդրում իրեն ընդունել Բաքվում։ Տեսնում ենք «նախկիններին», որոնք ասում են, թե իրենց օրոք «ավելի լավ էր»։ Բայց եթե լավ էր, ինչու էր հիմա այդքան վատ։ Ինչու էր իր վերջո ժողովուրդը 2018 թ. դուրս եկել փողոց։ Ու հետո պետք է չարաչար խաբվեր։ Տեսնում ենք մեծահարուստների, որոնք խոստանում են «հաղթել աղքատությանը» և «վերադարձնել հարգանքը» միայն այն հիմքով, որ իրենք միլիարդներ ունեն, իսկ մնացածը՝ ոչ»,- ասել է Արման Թաթոյանը։
Նա նշել է, որ բոլորն ունեն փող, որ առաջ գնան, իսկ իրենք մարդիկ են, ովքեր հիփոթեք են վճարում և գիտեն, որ Հայաստանից բացի այլ երկիր չունեն ու միայն ճշմարտությունն ունեն՝ գիտեն ինչպես լուծել խնդիրը։

«Мы знаем, как решать проблемы»: Арман Татоян — об отличиях «Крыльев единства» от других политических сил
08/05/2026 21:40
Армения устала от надежд, соблазнительных обещаний, обмана и несбывшихся ожиданий. Об этом в ходе предвыборной кампании заявил кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арман Татоян.
«Сегодня мы видим человека, который утверждает, что принёс стране мир. Но в условиях этого "мира" Алиев с экранов телевизоров грозит ему пальцем, как испуганному ребёнку, забившемуся в угол, а он в униженном положении благодарит и просит принять его в Баку.
Мы видим и "бывших", которые заявляют, что при них "было лучше". Но если всё было хорошо, почему тогда всё стало настолько плохо? Почему в итоге в 2018 году народ вышел на улицы? А затем оказался жестоко обманут.
Мы также видим олигархов, обещающих "победить бедность" и "вернуть уважение" лишь на том основании, что у них есть миллиарды, а у остальных — нет», — заявил Татоян.
По его словам, у всех остальных есть финансовые ресурсы для продвижения вперёд, тогда как представители их политической силы — обычные люди, выплачивающие ипотеку, понимающие, что у них нет другой страны, кроме Армении.
«У нас есть только правда, и мы знаем, как решать проблемы», — подчеркнул Арман Татоян.