Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարներին
Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 81-ամյակի կապակցությամբ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Ադրբեջանի, Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Տաջիկստանի, Թուրքմենստանի, Ուզբեկստանի, Աբխազիայի, Հարավային Օսիայի ղեկավարներին, ինչպես նաև Վրաստանի և Մոլդովայի ժողովուրդներին։
Ռուսաստանի նախագահը ընդգծել է, որ այս օրը «մենք մեր երախտագիտությունն ու հարգանքն ենք հայտնում մեր հայրերին և պապերին, ովքեր ուս-ուսի տված կռվել են ռազմաճակատում և աշխատել են ներքին ճակատում՝ անթիվ զոհողությունների և դժվարությունների գնով մոտեցնելով երկար սպասված Հաղթանակը նացիստական ​​զավթիչների նկատմամբ»։
Արտասահմանյան երկրների ղեկավարներին և քաղաքացիներին ուղղված շնորհավորական ուղերձներում Ռուսաստանի նախագահը սրտանց շնորհավորանքներ և անկեղծ երախտագիտության խոսքեր է հղել Հայրենական մեծ պատերազմի վետերաններին և ներքին ճակատի աշխատողներին՝ մաղթելով նրանց առողջություն, քաջություն և երկարակեցություն։
Վրաստանի և Մոլդովայի ժողովուրդներին ուղղված իր ուղերձում Վլադիմիր Պուտինը կոչ է արել պահպանել պատերազմի դժվար տարիների իրադարձությունների հիշողությունը և ապագա սերունդներին փոխանցել մեր երկրների ժողովուրդներին կապող բարեկամության և փոխօգնության բարի ավանդույթները։

Putin sends congratulatory messages to leaders of Armenia and Azerbaijan on Victory Day
On the occasion of the 81st anniversary of the Victory in the Great Patriotic War, Vladimir Putin sent congratulatory messages to the leaders of Azerbaijan, Armenia, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Abkhazia, and South Ossetia, as well as to the peoples of Georgia and Moldova.
Vladimir Putin emphasized that on this day “we express our gratitude and respect to our fathers and grandfathers, who fought shoulder to shoulder on the front lines and worked on the home front, bringing the long-awaited Victory over the Nazi invaders closer at the cost of countless sacrifices and hardships.”
In his messages to the leaders and citizens of foreign countries, the Russian President extended heartfelt congratulations and sincere gratitude to veterans of the Great Patriotic War and workers of the home front, wishing them health, courage, and longevity.
In his address to the peoples of Georgia and Moldova, Vladimir Putin called on them to preserve the memory of the war years and to pass on to future generations the traditions of friendship and mutual assistance that, as he noted, historically bind the peoples of these countries.