Մենք տարածքներ չենք կորցրել. Հայաստանի հաշվին Ղարաբաղում թոշակներն ու աշխատավարձերը բարձր են եղել. Նիկոլ Փաշինյան
08/05/2026 15:18
Նիկոլ Փաշինյանը Սյունիքում շարունակում է քարոզարշավը։
Կոռնիձորում նա հայտարարեց, թե իրենց մեղադրում են տարածքներ կորցնելու մեջ։
«Ես ուզում եմ հստակ ասել՝ մենք տարածքներ չենք կորցրել, որովհետև այն տարածքները, որ մեզ հավատացրել ենք, թե մեր տարածքներն են, մեզ են պատկանում, դրանք մեզ ոչ միայն չեն պատկանել, այլև օգտագործվել են նրա համար, որ մեր միջազգայնորեն ճանաչված տարածքների նկատմամբ մեր պատկանելիության ու սեփականության իրավունքը թուլանա»,- ասաց նա։
Ըստ Փաշինյանի՝ Ղարաբաղյան շարժումը ճակատագրական սխալ է եղել հայ ժողովրդի համար։
«Ինչ ասում ենք, ասում են՝ բա Ղարաբա՞ղը։ Մեզ խաբել են, թե մենք Ղարաբաղի համար ենք վատ ապրում»,- հայտարարեց նա։
Փաշինյանը հավատացրեց, թե Հայաստանի ոչ մի իշխանություն Ղարաբաղի համար այնքան բան չի արել, որքան արել է ՔՊ-ն։
«Հայաստանի հաշվին Ղարաբաղում թոշակներն ու աշխատավարձերը բարձր են եղել, իսկ այն մարդիկ, ովքեր սա մոռանում են՝ ուտող-ուրացող են, երախտամոռ են»,- ասաց Փաշինյանը։

We have not lost territories – pensions and salaries in Karabakh have been high at the expense of Armenia: Nikol Pashinyan
08/05/2026 16:00
Nikol Pashinyan continues his campaign in Syunik.
In Kornidzor, he announced that they are being accused of losing territories.
“I want to say clearly: we have not lost territories, because the territories that we were led to believe were our territories, belonged to us, not only did not belong to us, but were also used to weaken our right to belong and property over our internationally recognized territories,” he said.
According to Pashinyan, the Karabakh movement was a fatal mistake for the Armenian people.
“What do we say, they say, what about Karabakh? We have been deceived that we live badly for Karabakh,” he declared.
Pashinyan assured that no Armenian government has done as much for Karabakh as the Civil Contract has done.
“Pensions and salaries in Karabakh have been high at the expense of Armenia, and those people who forget this are ungrateful,” Pashinyan said.