Իշխանությունը թակարդ է ստեղծել, որ ով ամենաշատը կխոսի խաղաղության մասին, նա էլ կհաղթի. Արման Թաթոյան
Գերիների, մեր օկուպացված տարածքների հարցն ու շատ այլ հարցեր օրակարգում չկան, պարզապես կորած են, այս մասին Տավուշի մարզում ճեպազրույցի ընթացքում ասաց «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
«Մենք համոզված ենք, որ միայն մեր ներկայացրած ծրագրերի օրակարգով կարող ենք մեր երկիրն առաջ տանել և լուծել այն խնդիրները, որոնք կան»,-նշեց Թաթոյանը։
Հավելեց՝ մեր երկրում ոչ ոք չի խոսում նրա մասին, որ մեզ պատերազմ է պետք. «Ոչ մի քաղաքական ուժ, ոչ մի քաղաքացի։ Սա իշխանության հնարածն է և իրականում իշխանությունը թակարդ է ստեղծել, որ ով ամենաշատը կխոսի խաղաղության մասին, նա էլ կհաղթի։
Այսպես իշխանությունը փորձում է քողարկել, թե ինչու են մեր երկրի անվտանգության համակարգը ձախողել այն աստիճան, որ հիմա մեզ սպառնում են պատերազմով»,-ընդգծեց Արման Թաթոյանը։

“The authorities have created a trap that whoever talks the most about peace will win” – Arman Tatoyan
The issues of prisoners of war, occupied territories, and many other matters are no longer on the agenda and have effectively been pushed aside, said Arman Tatoyan during a briefing in the Tavush Province region.
“We are convinced that only through the agenda and programs we have presented can we move our country forward and address the existing problems,” Tatoyan stated.
He added that no one in Armenia is advocating for war.
“No political force, no citizen. This is an invention of the authorities. In reality, the authorities have created a trap whereby whoever talks the most about peace will win.
In this way, the authorities are trying to conceal why they have brought our country’s security system to such a state of failure that they are now threatening society with war,” Arman Tatoyan emphasized.