Իշխանությունը թակարդ է ստեղծել, որ ով ամենաշատը կխոսի խաղաղության մասին, նա էլ կհաղթի. Արման Թաթոյան
Գերիների, մեր օկուպացված տարածքների հարցն ու շատ այլ հարցեր օրակարգում չկան, պարզապես կորած են, այս մասին Տավուշի մարզում ճեպազրույցի ընթացքում ասաց «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
«Մենք համոզված ենք, որ միայն մեր ներկայացրած ծրագրերի օրակարգով կարող ենք մեր երկիրն առաջ տանել և լուծել այն խնդիրները, որոնք կան»,-նշեց Թաթոյանը։
Հավելեց՝ մեր երկրում ոչ ոք չի խոսում նրա մասին, որ մեզ պատերազմ է պետք. «Ոչ մի քաղաքական ուժ, ոչ մի քաղաքացի։ Սա իշխանության հնարածն է և իրականում իշխանությունը թակարդ է ստեղծել, որ ով ամենաշատը կխոսի խաղաղության մասին, նա էլ կհաղթի։
Այսպես իշխանությունը փորձում է քողարկել, թե ինչու են մեր երկրի անվտանգության համակարգը ձախողել այն աստիճան, որ հիմա մեզ սպառնում են պատերազմով»,-ընդգծեց Արման Թաթոյանը։

«Власть создала ловушку: победит тот, кто больше всех будет говорить о мире»: Арман Татоян
Вопрос пленных, наших оккупированных территорий и многие другие темы отсутствуют в повестке дня — они просто утрачены, заявил кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арман Татоян во время брифинга в Тавушской области.
«Мы убеждены, что только с помощью представленной нами программы мы сможем продвинуть страну вперед и решить существующие проблемы», — отметил Татоян.
Он добавил, что никто в нашей стране не говорит о том, что нам нужна война.
«Ни одна политическая сила, ни один гражданин. Это выдумка власти. На самом деле власть создала ловушку: кто больше всех будет говорить о мире, тот и победит.
Таким образом власть пытается скрыть, почему система безопасности нашей страны была доведена до такого провала, что теперь нам угрожают войной», — подчеркнул Арман Татоян.