Մարդիկ պատրաստ են ամեն օր պայքարել, մինչև հասնենք մեծ հաղթանակի. Սամվել Կարապետյան (Տեսանյութ)
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ և վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանի տան մոտ երեկ բազմաթիվ քաղաքացիներ էին հավաքվել՝ լսելու նրա խոսքը։ Մարդկանց վստահությունն ու հավատը, որ շուտով ազատվելու են գործող իշխանությունից, Սամվել Կարապետյանին էլ ավելի է ոգեշնչել։
«Չէի պատկերացնում, իմ տան բակում այդքան մարդ կտեսնեմ։ Երեկ, երբ տանից դուրս եկա, անմիջապես հիշեցի 2025 թվականի հունիսի 17-ը։ Այդ օրն էլ, երբ տանից դուրս եկա, տեսա, որ մարդիկ պայքարում էին, որ ինձ չկալանավորեն։ Մտքով տեղափոխվեցի այդ օրը, մի պահ նույնիսկ հուզմունք առաջացավ մոտս. ստացվում է՝ մեր ժողովուրդը, մեր ընկերները 1 տարի շարունակ պայքարելով այս անիմաստ ռեժիմի դեմ, նույն էմոցիաներով, նույն համարձակությամբ պատրաստ են ամեն օր պայքարել, մինչև մենք ունենանք մեծ հաղթանակ»,- ասել է Սամվել Կարապետյանը։

Люди готовы бороться каждый день, пока мы не добьёмся большой победы — Самвел Карапетян (видео)
Накануне у дома лидера партии «Сильная Армения» и кандидата в премьер-министры Самвела Карапетяна собрались многочисленные граждане, чтобы услышать его слова. Доверие и вера людей в скорое освобождение от действующей власти, по словам Карапетяна, ещё больше его вдохновили.
«Я не представлял, что увижу столько людей у своего дома. Вчера, когда я вышел из дома, сразу вспомнил 17 июня 2025 года. Тогда тоже, когда я вышел из дома, увидел людей, которые боролись, чтобы меня не арестовали. Мысленно я перенёсся в тот день, на мгновение даже испытал волнение: получается, наш народ, наши друзья в течение года, борясь против этого бессмысленного режима, с теми же эмоциями и той же смелостью готовы бороться каждый день, пока мы не добьёмся большой победы», — заявил Самвел Карапетян.