Ռուսական կողմին էլ մենք հարցեր ունենք․ Արման Թաթոյան (Տեսանյութ)
Հայ և ռուս ժողովուրդների միջև դարավոր բարեկամություն է եղել, իրավունք չունենք մոռանալու, չենք էլ կարող, թեմային անդրադառնալով՝ ասաց «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
«ՌԴ-ի հետ հարաբերություններում կան խնդիրներ, հեշտ չէ, երբեք չպետք է նայենք որպես հեշտ հարաբերությունների, իրենց բարդություններով պետք է հասկանանք։ Խնդիրները եղել են այս իշխանությունների պատճառով, բայց ռուսական կողմին էլ մենք հարցեր ունենք։
Օրինակ, թե Արցախում, երբ խաղաղապահներ կային, ինչո՞ւ մեր հայրենակիցները չպաշտպանվեցին, Ջերմուկի վրա հարձակման ժամանակ ինչո՞ւ աջակցություն չցուցաբերվեց», - «Հաղթանակ» զբոսայգում ասաց նա՝ միաժամանակ ընդգծելով, որ դա ՀՀ իշխանությունների ձախողված քաղաքականության արդյունքն է։
Նշեց՝ պետք է հասկանալ՝ մեր իշխանությունն ինչ է անում․ «Եթե պահանջ չներկայացրեցիր, շահերդ առաջ չտարար՝ ամեն պետություն ունի իր շահը։ Մեզ ՀՀ շահերով առաջնորդվող իշխանություն է պետք, և ոչ թե Ադրբեջանի շահերն առաջ տանող»։

У нас также есть вопросы к российской стороне — Арман Татоян (видео)
Между армянским и русским народами существует многовековая дружба, и мы не имеем права её забывать, да и не можем. Об этом, комментируя тему, заявил кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арман Татоян.
«В отношениях с Россией есть проблемы, это непросто, и мы никогда не должны воспринимать их как простые отношения. Их сложность нужно понимать и учитывать. Проблемы возникли из-за политики нынешних властей, однако и к российской стороне у нас есть вопросы.
Например, почему во время событий в Арцахе, когда там находились миротворцы, наши соотечественники не были защищены? Почему не была оказана поддержка во время нападения на Джермук?» — заявил он в парке «Победы», одновременно подчеркнув, что это является результатом провальной политики властей Армении.
Он также отметил, что необходимо понять, чем занимается власть:
«Если ты не выдвигаешь требований и не продвигаешь свои интересы, каждое государство действует исходя из собственных интересов. Нам нужна власть, руководствующаяся интересами Армении, а не власть, продвигающая интересы Азербайджана».