Վեդիում սեռական բռնnւթյան ենթարկված քույրերի հորեղբայրն ազատ է արձակվել. Փաստաբան (Տեսանյութ)
«Ձերբակալման 72 ժամը լրանալուն պես՝ ժամը 15:30-ին, Վեդիում սեռական բռնության ենթարկված անչափահաս քույրերի հորեղբայր Թովմաս Թովամսյանն ազատ է արձակվել Մասիսի քննչական բաժնից»,-հայտնել է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
«Քննիչը մեզ տեղեկացրեց, որ նրա նկատմամբ այս պահին մեղադրանք առկա չէ, դա նշանակում է, որ դատախազը նման որոշում չի կայացրել։ Իսկ եթե չկա մեղադրանք, բնականաբար, չի կարող լինել նաև խափանման միջոցի հարց։
Սա իհարկե չի նշանակում, որ վարույթն ավարտվել է. այն շարունակվում է, պարզապես խափանման միջոցի հարց չկա»,-ասել է Մելիքյանը։
Հիշեցնենք՝ Թովմաս Թովամսյանի գործն անցնում է երկու դրվագով՝ ոստիկանի նկատմամբ բռնություն և սեռական բռնության կատարած անձի նկատմամբ ենթադրյալ դանակահարություն։

Дядя несовершеннолетних сестёр, подвергшихся сексуальному насилию в Веди, освобождён — адвокат (видео)
«Сразу после истечения 72 часов задержания, в 15:30, дядя несовершеннолетних сестёр, подвергшихся сексуальному насилию в Веди, Товмас Товмасян был освобождён из следственного отдела Масиса», — сообщил адвокат Рубен Меликян.
«Следователь сообщил нам, что на данный момент обвинение ему не предъявлено, а это означает, что прокуратура не приняла соответствующего решения. А если обвинения нет, то, естественно, не может быть и речи о мере пресечения.
Разумеется, это не означает, что производство по делу завершено — расследование продолжается, просто вопрос меры пресечения сейчас не рассматривается», — заявил Меликян.
Напомним, Товмас Товмасян проходит по делу по двум эпизодам — применение насилия в отношении полицейского и предполагаемое нанесение ножевого ранения лицу, совершившему сексуальное насилие.