Կերկարաձգվի՞ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև հրադադարը
«ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարծում է, որ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև հրադադարը կերկարաձգվի, սակայն դա միայն իրենից չէ կախված», - ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Ռուսաստանի նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։
Թրամփն ավելի վաղ կոչ էր արել երկարաձգել Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև հրադադարը։ Կրակի դադարեցումը մայիսի 9-ից 11-ն է նախատեսված։
«Մարդը հույս ունի, գուցե նաև հավատում է, ի՞նչ կա որ։ Բայց դա միայն իրենից չի կախված, այլ՝ երկու կողմերից»,- այս առնչությամբ ասել է Ուշակովը։
Հարցին՝ Թրամփի հույսը հրադադարը երկարաձգելու վերաբերյալ, հիմքեր չունի՞, Ռուսաստանի նախագահի օգնականը պատասխանել է. «Ես կասեի՝ հիմքեր չունի»։

Продлят ли Россия и Украина трехдневное перемирие?
Президент США Дональд Трамп верит в продление режима перемирия между Россией и Украиной, но это зависит не только от него, отметил в беседе с журналистами помощник президента РФ Юрий Ушаков.
Трамп ранее выступил за значительное продление перемирия России и Украины, заявив о необходимости расширить режим прекращения огня за пределы анонсированного ранее периода с 9 по 11 мая.
"Человек надеется, может, верит, почему нет. Способствует этому. Но это (продление перемирия - ред) зависит уже не только от него, но и от двух других сторон", - сказал Ушаков.
На уточняющий вопрос, является ли надежда Трампа на продление перемирия неподкрепленной, помощник российского лидера ответил утвердительно.