Քարոզարշավի այս փուլում Իլհամ Ալիևն անուղղակիորեն ասում է. ովքեր սիրում են ՔՊ-ին և Նիկոլին՝ սիրում են նաև Ադրբեջանը. Արտակ Զաքարյան
Ալիևն ասում է Հայաստանում կան ուժեր, որոնք ատելություն ունեն Ադրբեջանի նկատմամբ, գրել է ՀՀ ՊՆ նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը։
«Հայ ժողովրդի մի մասին բռնի տեղահանելուց, հայրենազրկելուց, հայկական Արցախն ու ՀՀ տարածքներն օկուպացնելուց հետո՝ հիմա էլ սեր է ուզում:
Քարոզարշավի այս փուլում, Իլհամ Ալիևն անուղղակիորեն ասում է. ովքեր սիրում են ՔՊ-ին և Նիկոլին՝ սիրում են նաև Ադրբեջանը: Ովքեր չեն սիրում ՔՊ-ին ու Նիկոլին՝ ատելություն են տարածում նաև Ադրբեջանի նկատմամբ:
Տասնամյակներով հայատյացություն դրսևորած, իրենց սերունդների մոտ՝ հայ ժողովրդի նկատմամբ ատելություն սերմանող կառավարության ղեկավարը, զարմանում է, որ կա փոխադարձ ատելություն:
Հ.Գ. Մոռացեք բռնազավթված Արցախը, մոռացեք հազարավոր զոհված հայորդիների հիշատակը, մոռացեք մարդկային պատիվն ու ազգային արժանապատվությունը, մոռացեք ամեն բան և սիրեք Ադրբեջանը:
Սա Ալիևի ու Փաշինյանի համատեղ նախընտրական ուղերձն է: Երկուսն էլ բացահայտ կերպով սպառնում են ՀՀ հիմնական ընդդիմադիր ուժերին: Մեկն ասում է, որ պետք է դատեն կամ արտաքսեն ընդդիմադիրներին, մյուսն ասում է՝ պետք է զգոն լինեն»,-նշել է նա։

На этом этапе предвыборной кампании Ильхам Алиев косвенно говорит: те, кто поддерживает «Гражданский договор» и Никола, поддерживают и Азербайджан — Артак Закарян
Алиев заявляет, что в Армении есть силы, испытывающие ненависть к Азербайджану, написал бывший заместитель министра обороны Армении Артак Закарян.
«После насильственного изгнания части армянского народа, лишения людей Родины, оккупации армянского Арцаха и территорий Республики Армения он теперь требует любви.
На этом этапе предвыборной кампании Ильхам Алиев косвенно заявляет: те, кто любит «Гражданский договор» и Никола, любят и Азербайджан. А те, кто не любит «Гражданский договор» и Никола, якобы распространяют ненависть и к Азербайджану.
Руководитель государства, который десятилетиями демонстрировал армянофобию и воспитывал у своих поколений ненависть к армянскому народу, теперь удивляется существованию ответной ненависти.
P.S. Забудьте об оккупированном Арцахе, забудьте память тысяч погибших армянских сыновей, забудьте человеческое достоинство и национальную честь, забудьте обо всём и любите Азербайджан.
Это совместный предвыборный месседж Алиева и Пашиняна. Оба открыто угрожают основным оппозиционным силам Армении. Один говорит, что оппозицию нужно судить или выслать из страны, другой — что против неё нужно проявлять бдительность», — отметил он.