Դառնության զգացում ունեմ. Նիկոլ Փաշինյանը՝ Վեդիի դեպքերի մասին
Դառնության զգացում ունեմ և պահանջում եմ, որ այդօրինակ դեպքերում բոլոր պատասխանատուները վերաբերվեն այնպես, ինչպես կվերաբերվեին իրենց երեխայի դեպքում, այս մասին քարոզարշավի ժամանակ լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ արձագանելով՝ Վեդիի մանկապղծության վերաբերյալ հարցին:
«️Երբ քաղաքական հարթակներում ասում եմ՝ Հայաստանն իմ տունն է, ժողովուրդն իմ ընտանիքն է, դա պետք է նաև արտահայտվի պետակա ինստիտուտների, այդ թվում՝ իրավապահների աշխատանքում: Իրավապահներն առավել ևս նման դեպքերում պետք է վերաբերվեն այնպես, ինչպես՝ եթե իրենց ընտանիքի անդամի հետ նման բան տեղի ունենար: Եթե իրավապահ համակարգի գործունեությունից մի փոքր շեղում եմ նկատում, դա ինձ համար բացարձակապես անընդունելի է: Մնացած մասերով չեմ կարող մեկնաբանություն տալ»,-նշեց նա:
Հիշեցնենք՝ Վեդիում անչափահաս քույրերի նկատմամբ սեռական ոտնձգության դեպքով երկու անձ կալանավորվել է։ Նրանք 2 ամսով են կալանավորել։ Այսօր էլ երրորդ անձն է կալանավորվել երկու ամսով։

Испытываю чувство горечи: Никол Пашинян — о событиях в Веди
«Я испытываю чувство горечи и требую, чтобы в подобных случаях все ответственные лица относились к произошедшему так, как отнеслись бы, если бы это касалось их собственного ребёнка», — заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян во время брифинга с журналистами в ходе предвыборной кампании, комментируя дело о педофилии в Веди.
«Когда я говорю на политических площадках, что Армения — мой дом, а народ — моя семья, это должно отражаться и в работе государственных институтов, в том числе правоохранительных органов. Особенно в подобных случаях правоохранители должны относиться к ситуации так, как если бы это произошло с членом их собственной семьи. Если я замечаю хотя бы малейшее отклонение в работе правоохранительной системы, это для меня абсолютно неприемлемо. В остальном не могу давать комментариев», — отметил он.
Напомним, по делу о сексуальных посягательствах в отношении несовершеннолетних сестёр в Веди были арестованы два человека. Они заключены под стражу сроком на два месяца. Сегодня также был арестован третий фигурант дела — также на два месяца.