Բազմազավակ ընտանիքին, չորրորդ երեխայից սկսած, կտրամադրենք անվճար բնակարան մարզերում. Արման Թաթոյան (Տեսանյութ)
11/05/2026 15:11
«Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը ներկայացրել է կուսակցության նախընտրական ծրագրի կետերից մեկը՝ ուղղված բազմազավակ ընտանիքների աջակցությանը։
«Բազմազավակ ընտանիքին, չորրորդ երեխայից սկսած, կտրամադրենք անվճար բնակարան մարզերում»,- հայտարարել է նա։
Արման Թաթոյանի խոսքով՝ բազմազավակ ընտանիքների համար նախատեսված են նաև հարկային արտոնությունների հետ կապված այլ ծրագրեր, որոնք ևս փուլ առ փուլ կներկայացվեն։

Многодетным семьям, начиная с четвертого ребенка, мы предоставим бесплатные квартиры в областях — Арман Татоян (видео)
11/05/2026 15:47
Кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арман Татоян представил один из пунктов предвыборной программы партии, направленный на поддержку многодетных семей.
«Многодетным семьям, начиная с четвёртого ребёнка, мы будем предоставлять бесплатное жильё в регионах», — заявил он.
По словам Армана Татояна, для многодетных семей также предусмотрены и другие программы, связанные с налоговыми льготами, которые будут представлены поэтапно.