Ամենածանր պայմաններն անցել եմ, մինչև վերջ տեր եմ կանգնելու ձեր քվեին. Կարապետյանը՝ քաղաքացիներին (Տեսանյութ)
11/05/2026 18:07
«Մեր ժողովրդի 25-30 տոկոսը մոլորված է, մենք պետք է ամեն ինչ անենք, որ բացենք նրանց աչքերը, որ հասկանան՝ իրենց խնդիրների մեղավորը ոչ թե իրենք են, այլ ներկա իշխանությունները», -արմավիրցիների և արարատցիների հետ հանդիպմանն ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը։
«Սրանց համար մեկ սկզբունք կա՝ ո՞նց անեն, որ Ալիևի դուրը գան, ո՞նց անեն՝ նրա հրամանները կատարեն, ո՞նց անեն՝ 300 000 ադրբեջանցի բերեն, ապահովեն թե՛ բնակարաններով, թե՛ աշխատանքով, որովհետև իրենց շեֆը արդեն կարգադրել է», - ասել է Կարապետյանը՝ գործող իշխանության մասին։
Նա նշել է, թե իշխանության գալու պարագայում այդ ամենը կանգնեցնելու են.
«Մենք ունենալու ենք արժանապատիվ երկիր՝ արժանապատիվ սկզբունքներով։ Եթե հարցը ձեռնտու է մեր երկրին, ուրեմն ուզում է Ալիևը լինի, ուզում է Թուրքիան լինի, ուզում են ռուսները լինեն, ուզում են՝ եվրոպացիները, ուզում են՝ ամերիկացիները, մենք պետք է նայենք՝ ի՞նչն է մեր երկրի շահերին համապատասխանում», - հայտարարել է Կարապետյանը։

Я прошёл через самые тяжёлые испытания и до конца буду защищать ваш голос — Карапетян гражданам (видео)
11/05/2026 18:14
25–30% нашего народа находятся в заблуждении, и мы должны сделать всё, чтобы открыть людям глаза и помочь понять: виноваты в их проблемах не они сами, а нынешние власти. Об этом на встрече с жителями Армавирской и Араратской областей заявил лидер партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян.
«У них только один принцип — как угодить Алиеву, как выполнить его указания, как привести 300 тысяч азербайджанцев и обеспечить их жильём и работой, потому что их начальник уже отдал такой приказ», — заявил Карапетян.
По его словам, в случае прихода к власти они намерены остановить всё это.
«У нас будет достойная страна с достойными принципами. Если вопрос отвечает интересам нашей страны, то неважно — Алиев это, Турция, русские, европейцы или американцы — мы должны исходить из того, что соответствует интересам Армении», — подчеркнул Карапетян.