Փաշինյանը Պուտինին դիվանագիտական ահավոր սխալ պատասխան տվեց. նույնիսկ 7-րդ դասարանցին նման պատասխան չէր տա. Օսկանյան (Տեսանյութ)
12/05/2026 13:13
Մի քանի շաբաթ առաջ էր Մոսկվայում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Նիկոլ Փաշինյանին փաստի առաջ կանգնեցրեց ԵԱՏՄ-ԵՄ ընտրության մասով, սակայն Փաշինյանն ահավոր սխալ դիվանագիտական պատասխան տվեց․ ուղիղ եթերում հայտարարել է ՀՀ ԱԳ նախկին նախարար Վարդան Օսկանյանը։
Նրա խոսքով՝ նույնիսկ 7-րդ դասարանի աշակերտը նման պատասխան չէր տա. «Ավելի պատկերավոր ասեմ՝ ամուսնացած ես ու կինդ հայտնաբերում է, որ սիրուհի ունես ու քեզ փաստի առաջ է դնում, միգուցե, ներում է, բայց ասում է՝ ընտրություն արա։ Եվ դու ասում ես՝ չգիտեմ՝ սիրուհին ինձ հետ կամուսնանա՞, թե՞ չէ, դեռ հակասություն չկա, շարունակենք միասին ապրել, հետո ինքը, երբ որոշի, ես կկողմնորոշվեմ»։

Пашинян дал Путину ужасно неправильный дипломатический ответ: даже семиклассник так бы не ответил — Осканян (видео)
12/05/2026 14:13
Несколько недель назад в Москве президент России Владимир Путин поставил Никола Пашиняна перед выбором между ЕАЭС и ЕС, однако Пашинян дал крайне неудачный дипломатический ответ. Об этом в прямом эфире заявил бывший министр иностранных дел Армении Вардан Осканян.
По его словам, даже ученик 7-го класса не ответил бы подобным образом:
«Скажу образно: ты женат, и жена узнаёт, что у тебя есть любовница, ставит тебя перед фактом и, возможно, прощает, но говорит — сделай выбор. А ты отвечаешь: не знаю, выйдет ли любовница за меня замуж или нет, пока противоречия нет, давай продолжим жить вместе, а когда она определится — тогда и я определюсь».