Արագածոտնում 5-ամյա երեխան խորովածի «մանղալ»-ի վրա բենզին է լցրել և հրկիզել․ այրվածքներ է ստացել
Ոստիկանությունում տեղեկություն է ստացվել, որ «դեմքի, կրծքավանդակի, որովայնի և զույգ վերին վերջույթների շրջանում 2, 3 աստիճան, մոտավոր 20 տոկոս մարմնի մակերեսի այրվածքներ» ախտորոշմամբ «Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն» բուժօգնության է տեղափոխվել մի երեխա։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, պարզվել է, որ տուժածը Արագածոտնի մարզի բնակիչ 5-ամյա Կ․ Մ․-ն է։
Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ ոստիկանները պարզել են նաև, որ ժամը 19։30-ի սահմաններում Կ. Մ․-ն իրենց տան բակում խաղալիս խորովածի համար նախատեսված մանղալի վրա բենզին է լցրել և հրկիզել, որի հետևանքով ստացել է նշված մարմնական վնասվածքները։

В Арагацотнской области 5-летний ребёнок облил бензином мангал для шашлыка и поджёг его, получив ожоги
2 мая в Арагацотнской области произошёл чрезвычайный инцидент.
В полицию поступила информация о том, что в Национальный центр ожоговой медицины был доставлен ребёнок с диагнозом: ожоги II и III степени лица, грудной клетки, живота и обеих верхних конечностей, охватывающие примерно 20% поверхности тела.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, пострадавшим оказался 5-летний житель Арагацотнской области К. М.
По информации Шамшяна, сотрудники полиции также установили, что около 19:30 ребёнок, играя во дворе дома, облил бензином мангал, предназначенный для приготовления шашлыка, и поджёг его, в результате чего получил указанные телесные повреждения.