Եկեղեցու բարենորոգումը տեղի է ունենում հենց եկեղեցում՝ Աստծո նախախնամությամբ, ոչ թե նախընտրական ծրագրերում. Տեր Արամ (տեսանյութ)
12/05/2026 12:03
Տավուշի թեմում սպասավորող Տեր Արամ քահանա Բաղումյանը նշում է, որ Եկեղեցու բարենորոգումը տեղի է ունենում հենց եկեղեցում՝ Աստծո նախախնամությամբ, օրհնությամբ, ոչ թե նախընտրական ծրագրերում:
«Իրենք կարող են միայն զորավիգ լինել հոգևորականներին, սակայն վերջին ժամանակները ցույց են տալիս, որ փորձում են ամեն ինչ անել, որ խաթարվի հոգևոր կյանքը, հոգևորականներին դուրս են մղում պետական կառույցներից»,- նշել է Տեր Արամը։

«Обновление Церкви происходит внутри самой Церкви — по Божьему промыслу, а не в предвыборных программах»: отец Арам (видео)
12/05/2026 12:14
Священнослужитель Тавушской епархии отец Арам Багумян заявил, что обновление Церкви происходит внутри самой Церкви — по Божьему промыслу и благословению, а не в рамках предвыборных программ.
«Они могут лишь оказывать поддержку духовенству, однако последние события показывают, что предпринимаются попытки сделать всё возможное для разрушения духовной жизни, а священнослужителей вытесняют из государственных структур», — отметил отец Арам.