Նախկին նախագահ ու օլիգարխ կոչվածները պետք է դուրս փսխվեն Հայաստանի քաղաքական կյանքից. Փաշինյանը բորբոքված է
12/05/2026 13:06
«Պատերազմի եռագլուխ կուսակցություն» կոչվածները մանյակներ են, Շենգավիթում քարոզարշվի ժամանակ հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ես չեմ հասկանում՝ ինչ հաճույք է պատերազմի զոհերի թվը մեծացնել, կլորացնել ու դարձնել 5000, 6000, 7000։ Ըստ իրենց պլանավորածի՝ պատերազմի զոհերը պետք է շատ ավելին լինեին»,- հայտարարեց նա։
Փաշինյանը հայտարարեց, թե պատերազմի օրերին իր ընտանիքը, իր տղան եղել են առաջնագծում։
«Ով ինձ ասում է, որ ես բան եմ խնայել՝ սուտ է ասում»,- ասաց նա։
Փաշինյանը հայտարարեց, թե մաֆիան պետք է ոչնչանա, նրանք արդեն ծնկի եկած են։
«Որ ասում եմ՝ բոմժ են դառնալու, ասում են՝ «գիտեք ինչ, ինձ մինչև վերջ հնարավոր չէ ունեզրկել», նկատի ունի, որ կոշիկներն ու պիժաման լինելու են իր տիրապետության ներքո»,- հայտարարեց Փաշինյանը։
Նա ասաց, թե նախկին նախագահ ու օլիգարխ կոչվածները պետք է դուրս փսխվեն Հայաստանի քաղաքական կյանքից։
«Դրանք Ազգային ժողով անցնելու շեմը պետք է չհաղթահարեն»,- նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։

Пашинян: бывшие президенты и олигархи должны быть полностью исключены из политической жизни Армении
Так называемые «трехглавые партии войны» — это маньяки, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян во время предвыборной кампании в административном районе Шенгавит.
«Я не понимаю, какое удовольствие можно получать от того, чтобы увеличивать число жертв войны, округлять его до 5000, 6000, 7000. По их планам жертв должно было быть ещё больше», — сказал он.
Пашинян заявил, что во время войны его семья и его сын находились на передовой.
«Тот, кто говорит, что я что-то пожалел, — врёт», — отметил он.
Премьер также заявил, что «мафия должна быть уничтожена, они уже на коленях».
«Когда я говорю, что они станут бомжами, они отвечают: "вы знаете, меня невозможно полностью лишить имущества", имея в виду, что у них останутся лишь обувь и пижама», — заявил Пашинян.
Он добавил, что бывшие президенты и так называемые олигархи должны быть полностью исключены из политической жизни Армении.