Նախկին նախագահ ու օլիգարխ կոչվածները պետք է դուրս փսխվեն Հայաստանի քաղաքական կյանքից. Փաշինյանը բորբոքված է
12/05/2026 13:06
«Պատերազմի եռագլուխ կուսակցություն» կոչվածները մանյակներ են, Շենգավիթում քարոզարշվի ժամանակ հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ես չեմ հասկանում՝ ինչ հաճույք է պատերազմի զոհերի թվը մեծացնել, կլորացնել ու դարձնել 5000, 6000, 7000։ Ըստ իրենց պլանավորածի՝ պատերազմի զոհերը պետք է շատ ավելին լինեին»,- հայտարարեց նա։
Փաշինյանը հայտարարեց, թե պատերազմի օրերին իր ընտանիքը, իր տղան եղել են առաջնագծում։
«Ով ինձ ասում է, որ ես բան եմ խնայել՝ սուտ է ասում»,- ասաց նա։
Փաշինյանը հայտարարեց, թե մաֆիան պետք է ոչնչանա, նրանք արդեն ծնկի եկած են։
«Որ ասում եմ՝ բոմժ են դառնալու, ասում են՝ «գիտեք ինչ, ինձ մինչև վերջ հնարավոր չէ ունեզրկել», նկատի ունի, որ կոշիկներն ու պիժաման լինելու են իր տիրապետության ներքո»,- հայտարարեց Փաշինյանը։
Նա ասաց, թե նախկին նախագահ ու օլիգարխ կոչվածները պետք է դուրս փսխվեն Հայաստանի քաղաքական կյանքից։
«Դրանք Ազգային ժողով անցնելու շեմը պետք է չհաղթահարեն»,- նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։

Former presidents and oligarchs must be thrown out of Armenian political life: Pashinyan is furious
The so-called “three-headed party of war” are maniacs, Nikol Pashinyan declared during a campaign event in Shengavit.
“I don’t understand what pleasure there is in increasing, rounding up, and making the number of war victims 5,000, 6,000, 7,000. According to their plan, the number of war victims should have been much higher,” he said.
Pashinyan stated that his family and his son were on the front lines during the war.
“Anyone who says that I spared anything is lying,” he declared.
Pashinyan also said that the mafia must be destroyed and claimed they are already on their knees.
“When I say they will become homeless, they respond, ‘You know what, I can’t be deprived of everything,’ meaning that even my shoes and pajamas should remain under their control,” Pashinyan said.
He added that former presidents and oligarchs should be pushed out of Armenia’s political life.
“They should not even cross the threshold of entering the National Assembly,” Nikol Pashinyan noted.