Մհեր Գրիգորյանը ՀՀ այցելած ԱՄՆ պատվիրակության հետ քննարկել է ԹՐԻՓՓ-ի իրականացման աշխատանքները
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների պատվիրակությանը, որը ժամանել է Հայաստան քննարկելու ԹՐԻՓՓ նախագծի իրականացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների ընթացքը: Այս մասին հայտնում են կառավարությունից:
ԱՄՆ պատվիրակության կազմում են ԱՄՆ պետքարտուղարության, ինչպես նաև Զարգացման ֆինանսական կորպորացիայի ներկայացուցիչները:
Ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետը Կառավարության անունից շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ իշխանություններին 2025 թվականի օգոստոսի 8-ին տեղի ունեցած Վաշինգտոնի խաղաղության գագաթնաժողովի կազմակերպման համար և ընդգծել է գագաթնաժողովի կարևոր ձեռքբերումներից մեկի՝ «Թրամփի ուղի հանուն միջազգային խաղաղության և բարեկեցության» նախագծի հետևողական իրագործման կարևորությունը: Կողմերը քննարկել և համաձայնեցրել են ԹՐԻՓՓ-ի իրականացման հետ կապված գործառնական և իրավական բնույթի մի շարք հարցեր:
Մհեր Գրիգորյանը խոսել է նաև «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության մասին՝ շեշտելով տարածաշրջանում բոլոր հաղորդակցությունների ապաշրջափակման անհրաժեշտությունը, ներուժը և հեռանկարները։

Мгер Григорян обсудил с делегацией США ход работ по реализации проекта TRIPP
Вице-премьер Армении Мгер Григорян принял делегацию Соединенных Штатов Америки, прибывшую в Ереван для обсуждения хода работ, проводимых в рамках реализации проекта TRIPP.
Как сообщили в пресс-службе правительства республики, в ходе встречи Григорян от имени кабмина выразил благодарность властям США за организацию Вашингтонского мирного саммита, состоявшегося 8 августа 2025 года, и подчеркнул важность одного из главных его достижений - последовательной реализации проекта «Маршрут Трампа во имя международного мира и процветания». Стороны обсудили и согласовали ряд вопросов, связанных с реализацией TRIPP.
Григорян также затронул инициативу «Перекресток мира», упомянув о необходимости, потенциале и перспективах разблокирования всех коммуникаций в регионе.