Հայաստանը չպետք է ենթարկվի պարտադրված պահանջներին․ Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
Իհարկե, Հայաստանը պատրաստ է առևտուր անել, Հայաստանը պատրաստ է տնտեսություն զարգացնել, բայց Հայաստանը պատրաստ չէ միակողմանի ընդունել բոլոր պահանջները, որոնք դրվում են մեր առջև, «Սյունյաց երկիր»-ին տված հարցազրույցում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
«Ինչքան մենք ընդունեցինք միակողմանի պահանջները, այդքան պահանջները ավելի շատանալու են։ Մենք պետք է սահմանափակվենք այսօր տեղի ունեցած իրավիճակով, ստորագրենք խաղաղության պայմանագիրը, ունենանք խաղաղություն, որը կերաշխավորվի տարածաշրջանային երկրների կողմից։
Մենք տեսնում ենք, որ Հայաստանը պետք է ուժեղանա և պետք է ունենա մեկից ավելի երաշխավոր, քանի որ մեկ երաշխավորը խնդիր է։ Իրենք տեսնում են, որ Հայաստանը պետք է զիջի, ենթարկվի և կարծում են, որ դրանով իրենք կբերեն խաղաղություն»,-ասել է Նարեկ Կարապետյանը։

Армения не должна подчиняться навязываемым требованиям — Нарек Карапетян (видео)
«Безусловно, Армения готова к торговле, готова развивать экономику, однако Армения не готова в одностороннем порядке принимать все требования, которые перед ней выдвигаются», — заявил член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян в интервью «Сюняц еркир».
«Чем больше мы принимаем односторонние требования, тем больше этих требований будет становиться. Мы должны исходить из нынешней ситуации, подписать мирный договор и обеспечить мир, который будет гарантирован странами региона.
Мы считаем, что Армения должна укрепляться и иметь более одного гаранта безопасности, поскольку наличие только одного гаранта — это проблема. Они считают, что Армения должна уступать, подчиняться, и полагают, что именно так смогут добиться мира», — отметил Нарек Карапетян.