«Պետք է կանգնեցնենք մեր երկիրը անդունդի եզրին հասցրած այս թույլ, անիմաստ իշխանությանը». Սամվել Կարապետյան (Տեսանյութ)
Գեղարքունիքի մարզի բնակիչների մի մեծ խումբ այցելել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ և վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանին՝ քննարկելու երկրին ու մարզին առնչվող խնդիրները, լսելու Սամվել Կարապետյանի առաջարկները՝ դրանց լուծման ուղղությամբ։
Հանդիպմանը «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածուն փաստել է՝ գործող իշխանության օրոք Գեղարքունիքում խնդիրները ոչ թե լուծվել են, այլ ավելացել են. մարզում բնակչության բնական աճը նվազել է 30 տոկոսով, մարդկանց սոցիալ-տնտեսական վիճակը վատթարացել է, Գեղարքունիքում աղքատության մակարդակը 28 տոկոսի է արդեն հասնում, գյուղատնտեսությունը, արդյունաբերությունը նվազել են...
Սամվել Կարապետյանը շեշտել է ՝ գործող իշխանությունն այս և այլ խնդիրները նոր գցված «ասֆալտով» է ուզում կոծկել։
«Բակում կամ ճանապարհին ասֆալտ տեսնելն իմ թվարկած խնդիրների 1 տոկոսն էլ չարժի»,- ասել է նա։
«Մարզերն ահավոր տեմպով են աղքատանում, ո՛չ ապահովագրությունը, ո՛չ թոշակները չեն նպաստում, որ մարդկանց կենսամակարդակը բարձրանա։
Հասկանալով այս բոլոր պրոբլեմների լրջությունը, պետք է միասին ցուցաբերենք շատ մեծ հայրենասիրություն, կանգնեցնենք մեր երկիրը անդունդի եզրին բերած այս թույլ, անիմաստ իշխանությանը, որովհետև ոչ մի ասֆալտ մեզ պետք չի գալու, եթե այս տարածքներում մարդիկ չապրեն։
Փաշինյանը կարող է այդ ասֆալտին մենակ հեծանիվ քշել կամ Ալիևին հրավիրել՝ միասին քշելու, բայց մենք պետք է թույլ չտանք, կանգնեցնենք այս ահավոր պրոցեսները՝ այն, ինչը կատարվում է մեր հայրենիքի և ձեր մարզի հետ»,- դիմելով Գեղարքունիքի բնակիչներին՝ ասել է Սամվել Կարապետյանը։

«Мы должны остановить эту слабую и бессмысленную власть, доведшую нашу страну до края пропасти» — Самвел Карапетян (видео)
13/05/2026 19:22
Самвел Карапетян, кандидат в премьер-министры от партии «Сильная Армения», провёл встречу с большой группой жителей Гегаркуникской области. В ходе встречи обсуждались проблемы, связанные со страной и регионом, а также предложения по их решению.
По словам участников, представители области представили накопившиеся социально-экономические трудности, а Карапетян изложил свои подходы к их решению.
В ходе встречи он заявил, что при действующей власти проблемы в Гегаркунике не только не решаются, но и усугубляются: естественный прирост населения в регионе снизился на 30%, ухудшилось социально-экономическое положение граждан, уровень бедности достигает 28%, сокращаются сельское хозяйство и промышленность.
Карапетян подчеркнул, что власти пытаются «замаскировать» эти проблемы новыми дорожными работами и асфальтированием.
«Увидеть во дворе или на дороге асфальт не стоит и одного процента тех проблем, которые я перечислил», — заявил он.
«Регионы стремительно беднеют. Ни страхование, ни пенсии не способствуют росту уровня жизни населения.
Понимая серьёзность всех этих проблем, мы должны проявить большое чувство патриотизма и остановить эту слабую и бесполезную власть, которая довела страну до края пропасти, потому что никакой асфальт нам не поможет, если в этих местах не останется людей.
Пашинян может кататься по этому асфальту один на велосипеде или пригласить туда Алиева, чтобы кататься вместе, но мы должны не позволить этому процессу продолжаться и остановить то, что происходит с нашей страной и вашим регионом», — заявил Самвел Карапетян, обращаясь к жителям Гегаркуника.