Փաշինյանն ունի գաղտնի պայմանավորվածություններ. Սամվել Կարապետյան
Գեղարքունիքի մարզի բնակիչները «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ և վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանի հետ հանդիպմանը մարզի անվտանգության հարցը բարձրացրին. ինչպես Սյունիքում, այնպես էլ Վարդենիսում ադրբեջանցիները դիրքավորված՝ նստած են, հայկական գյուղերը դատարկվում են, մարդիկ անվտանգության երաշխիքներ չունեն։
Ի պատասխան Սամվել Կարապետյանը նշեց՝ Փաշինյանը շարունակում է Ադրբեջանի պահանջները կատարել, նոր զիջումներ են սպասվում, եթե մնա իշխանության։
«Այս իշխանության բառադի ղեկավարը ոչ մի կերպ չի ուզում հակադրվել իր «շեֆին», այդ պատճառով էլ շատ լուրջ, մեծ խնդիրներ ունենք բոլոր սահմանամերձ շրջաններում»,- ասաց Կարապետյանը։
Սամվել Կարապետյանը հիշեցրեց Հայաստանը 300 000 ադրբեջանցիներով բնակեցնելու Ալիևի պահանջի մասին, նշեց՝ ինքը դեռ 10 օր առաջ է պահանջել, որ հայաստանի գործող իշխանությունը հրապարակային հերքի, եթե չկա այդպիսի բան.
«Ես առաջարկեցի, որ ինքը (Փաշինյանը-խմբ.) բարձրանա ԱԺ ամբիոն և հայտարարի, որ այդպիսի բան չկա։ Արդեն 10 օր անցել է, և իրենցից չենք լսել ոչ մի հայտարարություն, քանի որ իրոք այդպիսի բան կա։ Փաշինյանն ունի վախեր, ինձ թվում է՝ նաև գաղտնի պայմանավորվածություններ։
Այնպիսի «խաղաղություն», որը նա «բերեց» Արցախին, կարող է բերել նաև Վարդենիսին,  Սյունիքին. հայաթափել, բերել, լցնել ադրբեջանցիներով, հետո նորից բարձրախոսով գոռալ, թե «ոչինչ, «խաղաղություն» եմ բերել»։

У Пашиняна есть тайные договорённости — Самвел Карапетян
Самвел Карапетян на встрече с жителями Гегаркуникской области в рамках партии «Сильная Армения» заявил, что вопросы безопасности региона остаются крайне острыми.
Жители Гегаркуника подняли проблему безопасности, отметив, что как в Сюнике, так и в Вайоцдзоре, по их словам, азербайджанские позиции размещены вблизи армянских населённых пунктов, а некоторые деревни опустевают, при этом у людей отсутствуют гарантии безопасности.
В ответ Карапетян заявил, что действующая власть продолжает выполнять требования Азербайджана и, по его мнению, при сохранении нынешнего руководства возможны новые уступки.
«Никчемный руководитель этой власти никак не хочет противостоять своему "шефу", поэтому у нас очень серьёзные проблемы во всех приграничных районах», — сказал он.
Карапетян также напомнил о, по его словам, требовании президента Азербайджана Ильхама Алиева о заселении Армении 300 тысячами азербайджанцев, отметив, что ещё 10 дней назад призывал власти публично опровергнуть подобные заявления, если они не соответствуют действительности.
«Я предложил, чтобы он (Пашинян) вышел на трибуну парламента и заявил, что этого нет. Прошло уже 10 дней, но от них не было ни одного заявления — значит, это действительно есть. У Пашиняна есть страхи, а мне кажется, также и тайные договорённости.
Тот "мир", которую он "принёс" Арцаху, может принести и Варденису, Сюнику: опустошить, заселить азербайджанцами, а затем снова с микрофоном говорить: "всё нормально, я принёс мир"», — заявил Карапетян.